Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Estetik ve Güzellik

Estetik ve Güzellik (15)

Yüzde kızarıklık, ateş basması kimi zaman yanma, batma, kaşıntı ve kılcal damar çatlaklarıyla seyreden ve toplumda oldukça sık görülen akne rozase ile ilgili tüm merak edilenleri Uzman Doktor Şeyma Demirci’ye sorduk.

Cilt kararmaları estetik açıdan hoş bir görüntü sunamayan ve özellikle yaz aylarında kol, dirsek, koltuk altı, diz, bikini gibi bölgelerde kendini gösteren sorunlardan biridir. Cilt kararmalarının nedeni değişik faktörlere dayanmaktadır. Söz konusu bu faktörler arasında tüyleri jiletle tıraş etmek, menopoz, hamilelik süreci örnek gösterilebilir.

Dünyada cihaz yatırımı cep telefonundan sağlığa her alanda çok yüksek miktarlarda yapılıyor. Ancak sağlık sektörü bu konuda daha seçici olmak zorunda. Bu nedenle sağlık ve estetik alanında her geçen yıl yeni bir cihaz piyasaya sürülemiyor.

Cilt kırışıkları estetik açıdan iyi bir görünüm vermemesi nedeniyle özellikle kadınlar tarafından yaşlanma belirtisi olarak görülür ve pek hoş karşılanmaz. Yorgun, cansız bir cilt derisine sebebiyet veren cilt kırışıkları farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Sağlıksız beslenme, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, yeterli miktarda su tüketmeme ve aşırı kilo alıp verme, cildimizi olumsuz yönden etkileyen faktörlerdir. Ancak bizler günlük hayatın koşturması içerisinde bu faktörlerin cildimizde oluşturduğu zararların farkına varmayız.

Dolgu maddeleri, hayvansal hammadde içermeyen, stabilize hyaluronik asit içeren maddelerdir. Hyaluronik asit, bir protein-şeker kompleksi olup, su tutma yeteneği olan ve bulunduğu ortamda cildin hücrelerinin yaşadığı, bağdokusunun ana maddesidir.

En sık görülen cilt hastalığı olan akne nedeniyle oluşan izlerin tedavisinden bahseden Uzman Dermatolog Şeyma Demirci, bu izlerin özellikle tedavide yaşanan gecikmeler nedeniyle meydana geldiğini ve aknenin erken dönemde uzmanlar tarafından tedavi edilmesi gereken bir cilt hastalığı olduğunu vurguladı.

Dövme yaptırmak farklı insanlar için farklı şeyler ifade edebilir. Bazıları için dövme şık olmak, hafızadan çıkmamak hatta bir yaşam tarzı olabilir. İnsan duygularının zaman içerisinde değişiklik gösterdiği bilinmektediir.

Her kadın dudaklarına bir tutam renk kattığında kendini çekici hisseder. Rujlar kişiliğinize cazibe katsa da ciddi yan etkileri de vardır. Dudak parlatıcıları ve dudak astarları potansiyel olarak zararlı kadmiyum, alüminyum, krom, kurşun vb. seviyeleri içerir.

Kıvırcık saçlar bir kadını sevimli göstermesine rağmen bazen yönetilemez olabilir. Bundan dolayı kıvırcık saçlı kadınlar kimi zaman kuaför kimi zaman arkadaş tavsiyesi ile saçları için keratin kullanmaktadır. Keratin tedavisi, kıvırcık saç problemini çözebilecek en popüler saç düzleştirme tedavilerinden biridir.

Site İçi Arama