Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Spor

Spor (6)

Fiziksel aktivitenin sağlık ve zindelik için sağladığı yararlar giderek daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. Düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık, güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanısıra günümüz hastalıkları olarak kabul edilen kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir.

Doğumdan sadece altı hafta sonra bebeğinizle birlikte jimnastik yapabilirsiniz. Bu forma girme programı sadece anneler ve yenidoğan bebekleri içindir. Bu program sayesinde hem siz doğumdan önceki formunuza kavuşacaksınız, hem de bebeğiniz sizinle girdiği bu yakın ilişkiden ötürü mutlu olacak; algısı ve vücudu daha kolay gelişecek.

Nefesimiz ve düşüncelerimiz birbirleriyle bağlantılıdır. Eğer nefesinizi izleyebiliyorsanız düşüncelerinizi de izleyebilirsiniz. Düşüncelerinizi izler hale geldiğinizde onlardan özgür olursunuz.

Yoga, kökleri binlerce yıl öncesine uzanan, fizikse bedenin, zihnin ve ruhun bir bütün olduğunu bizlere hatırlatan dünyanın en eski sağlık sistemi ve yaşam öğretişidir. Yoga kelimesi Sanskrit dilinde 'birleştirmek, bütünlük, bağlantı kurmak' anlamına gelir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak amacıyla birçok kişi vaktinin neredeyse tamamını evde geçiriyor. Evin içinde fiziksel aktivitelerin kısıtlanması ve bu süreçte spor salonlarına gidilememesi ise hareketsizliğe yol açıyor. 

Oyduğu bir ağaç kütüğü üzerinde dengesini sağlamaya çalışırken suya düşmekle başlayan insanoğlunun su ve sualtı serüveni; ihtimal ki korkarak ama her zaman müthiş bir merak ve keşif heyecanı ile çağlar boyu devam etmişitir.

Site İçi Arama