Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Kış mevsiminin kapıya dayandığı bu günlerde hastalıklardan korunmanın en etkili yöntemi bitki çaylarıdır. Her ne kadar üşümemek için kalın giysiler, sıcak ortamlar tercih etseniz de vücut bağışıklık sisteminin dirençli olmaması sizi hastalıklara karşı korumasız hale getirir.

Devamını oku...

Ağır yemekler, besinlerdeki katkı maddeleri, ilaç artıkları, güneş ışığı, havadaki kimyasal maddeler, egzoz ve baca dumanları... Bu saydığımız faktörlerin vücudumuz üzerinde yüksek düzeyde tahrip edici etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Devamını oku...

Vücudumuzun %75'i sudan meydana gelmiştir. Beynin %85'i, kanın %90'ı, kasların %75'i, böbreklerin %82'si ve kemiklerin %22'si sudur. Kuru bir kâğıtta bile %2 su vardır. Eğer yeterli miktarda sıvı almazsak, hücreler dolaşım sisteminden yani kandan sıvı çekerler.

Devamını oku...

İnsan vücudu vitaminleri kendiliğinden üretememesinden dolayı gerekli olan tüm vitaminleri ya yediğimiz yiyeceklerden ya da vitamin prepatlarından sağlamaktadır. Gerekli kontroller yapılmadan gelişi güzel vitamin desteği almak ihtiyaç duyulmayan vitaminlerin vücuda girmesine neden olacağından yarardan çok zarar verebilmektedir.

Devamını oku...

Yapılan araştırmalar, mayadaki genlerin insan genlerine çok benzediğini ortaya koyuyor. Şaşırtıcı zenginlikteki içeriğinden dolayı gelişmiş ülkelerde sadece katkı maddesi olarak değil, hem sofralarda hem tabletler şeklinde ilaç olarak kullanılıyor.

Devamını oku...

Özellikle son yıllarda artan endüstrileşme ve slvilizasyonla birlikte su kalitesi hızla kötüleşmektedir. Her geçen gün suyun hayati önemini ve etkilerini daha iyi anlıyoruz. Sağlığımızı korumak için ilk sırada yer alan en önemli faktör sudur. Suyun kalitesi sağlığımızı ve yaşam süremizi direkt etkiler.

Devamını oku...

D Vitamini, çocuğunuzun güçlü ve sağlıklı diş, kas ve kemik gelişimi ve bunun sürdürülmesi için gereklidir. Son yıllarda D vitamini eksikliği çocuklar arasında önemli bir sağlık sorunu olarak ortaya çıkmaktadır.

Devamını oku...

Latince "yaşam" anlamındaki "vita" sözcüğünden kaynaklanan "vitamin", sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan or­ganik bileşikleri ifade ediyor. Vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli yardımcılar olarak da tanımlanan vitaminler, büyüme, gelişme ve hayatın devamı için gerekli olup, hemen hemen bütün doğal besin­lerde bulunuyor.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top