Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Çocuğum ve Ben

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için ücretsiz “Çocuğum ve Ben” uygulaması geliştirilerek kullanıma sunuldu.

Uygulama sayesinde, ebeveynler ve çocuklar, farklı kullanıcı girişleriyle kendilerine özel içeriklere ulaşabiliyor. Anne ve babalar uygulama üzerinden çocuklarının sağlığı ve gelişimi konusunda bilgi alıyor; çocuklar da eğlenceli ve öğretici videolar ile en sevdikleri çizgi filmleri seyredebiliyor.

Uygulamada, anne ve babalar için hiçbir ücret ödemeden çocukların gelişimini takip edebileceği, çocuk sağlığı hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceği, ailece gidilebilecek etkinliklerden haberdar olacağı kapsamlı bir içerik bulunuyor.

Uygulama içerisinde, çocuk sağlığı, çocuk gelişimi, aktivite önerileri gibi anne ve babaların ihtiyaç duyabileceği içerikler yer alırken, bir de çocukların eğitici videolara ulaşabilecekleri çocuk profili bulunmaktadır.

“Çocuk Sağlığı” başlığı altındaki videolar ile anne ve babaların çeşitli hastalıklardan aşılara, beslenmeden acil durumlara ve alınması gereken önlemlere kadar merak ettikleri pek çok bilgiyi konunun uzmanı doktorlardan almalarına imkan sağlamaktadır.

“Çocuk Gelişimi” başlığı altında ebeveynler, çocuklarının yaşına göre özelleştirilmiş ve her gün yeni içeriklerin eklendiği pedagojik bilgileri adım adım takip edip ayrıntılı bilgi alabilmektedirler.

Çocukların yaşına göre okuması gereken kitapların tavsiye edildiği uygulamada İstanbul, Ankara ve İzmir illeri ailece gidilebilecek keyifli etkinlikler de önerilmekte, her hafta güncellenen etkinlik önerilerini “Aktiviteler” bölümünden ücretsiz takip edilebilmektedir.

 

Etkinlikler ile ilgili olarak;

Gidebileceğiniz en iyi etkinlikler, bulunduğunuz şehrin haritası üzerinde etiketlenerek tarih, saat ve fiyat bilgisi ile birlikte verilmekte,

Etkinlikle ilgili kısa bir bilgilendirme yazısı da yer almakta,

Platform üzerinden ebeveynler katıldıkları aktivite ile ilgili yorumlarını diğer anne-babalarla da paylaşabilmektedir.

Ayrı bir çocuk profilinin de bulunduğu “Çocuğum ve Ben” uygulamasında 3-7 yaş çocuklara yönelik Türkçe ve İngilizce olmak üzere birçok sesli hikâye ile birlikte eğlenceli, eğitici videolar, yüzlerce çizgi film ve çocuk gelişimine yönelik oyunlar sunulmaktadır.

Çocuğun sadece kendine ait profili kullanması, ebeveynin onayı olmadan anne-baba ekranına geçmemesi için “Anne-Baba Parolası” bulunmaktadır.

Tüm içeriğin sınırsız izlenebildiği çizgi film paketi aboneliği için ayda sadece 1 TL ödeniyor. Çocukların eğlenerek öğreneceği, anne-babaların da çocuklarının gelişimi ve sağlığı konusunda merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşabilecekleri “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirler.

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top