Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak amacıyla birçok kişi vaktinin neredeyse tamamını evde geçiriyor. Evin içinde fiziksel aktivitelerin kısıtlanması ve bu süreçte spor salonlarına gidilememesi ise hareketsizliğe yol açıyor. 

Devamını oku...

Ramazan ayında, genelde 4-6 öğün olarak tavsiye ettiğimiz günlük beslenme 2 öğüne düşerken özellikle kırmızı et, ekmek, pilav, makarna, hamur işleri, tatlı ve börek tüketimi artar.

Devamını oku...

Kış mevsiminde havaların soğuması nedeniyle bağışıklık sistemi diğer mevsimlere nazaran zayıflar ve metabolizma hızı değişir. Bu gibi değişimlerin olumsuz sonuçlarını yaşamamak; hastalıklardan korunmak ve kilo almamak adına beslenme rutinimizde bazı düzenlemeler yapmamız gerekir.

Devamını oku...

Ramazan ayının sıcak yaz günlerine denk gelmesi ile birlikte özenle hazırlanmış iftar ve sahur sofralarının cazibesine karşı koyamayıp tüm kış boyunca verdiğiniz kiloları almamak oldukça zordur. Sadece kilo kontrolü için değil bilinçsizce yapılan beslenme programları ile sağlık problemleri de ortaya çıkıyor.

Devamını oku...

Sağlıklı yaşam biçimi davranışla, sadece bir hastalık ya da rahatsızlığı önlemeye yönelik olmayıp, bireyin gene sağlık ve iyilik durumunu da iyileştirmeyi amaçlar. Günümüzde, birçok sağlık sorunu, sağlığa ilişkin tutum ve davranışların olmayışı ve hareketsiz yaşamdan kaynaklanmaktadır.

Devamını oku...

Ramazan ayının gelmesiyle alıştığımız yeme düzeninde değişiklikler olur. 0ç ana öğün ve ara öğünlerden oluşan beslenme düzenimizi iki veya tek öğüne indirir bu öğünlerde de çok çeşitli yiyecekleri fazla miktarda kısa süre içerisinde tüketiriz.

Devamını oku...

Günlük koşuşturmacalar, sınavlar, yetiştirmemiz gereken ödevler, projeler, ilişki problemlerimiz, hastalıklar, trafik, kalabalık... Kısacası hayatımızdaki birçok etken, ruh ve beden sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen, stres yaratan olaylar seklinde karşı miza çıkmaktadır.

Devamını oku...

Kış aylarında vücut ve metabolizma kendini koruma altına alır ve daha yavaş çalışmaya başlar. Soğuk havalara karşı bağışıklık sistemi, hastalıklara (grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi) karşı kendini korumak için yağ yıkımını engeller. Bu durumda kış mevsimini sağlıklı geçirmek için bağışıklık sistemini biraz daha güçlendirmek gerekmektedir.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top