Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Alternatif Tıp Yöntemleri ile Tedavi

Doktorlar tarafından hastalara, ya da hasta yakınlarına hastalarının iyileşmeyecek bir hastalığı olduğunu söylendiğinde; birkaç gün sonra doktora hastalarına ısırgan otu veya zakkum v.s. gibi bazı bitkileri veya şifalı kişilerce bunlardan çıkarılmış özsuları içirdiklerini veya içirseler iyi olup, olmayacağını sorduklarına hepimiz şahit olmuşuzdur.

Umutsuz kişilerin umutsuzluklarından faydalanıp, bu yolla çok para kazanan çok kişi vardır. Bu kişiler her gün televizyon ekranlarında boy göstermektedir.

Bunların bazıları da elde edilen kazanç ile yurt dışında lüks bir hayat sürmektedir.

  • Peki, bu işin aslı nedir?
  • Acaba bir davul tozu, minare gölgesi hikayesi mi?
  • Yoksa bu umutsuz insanlara umut vererek umut tacirliği yapmak mı?
  • Bu bizde nasıl olmaktadır?

Her gün şehirlerimizde yeni otçu (Herb İngilizcede ot anlamına gelmektedir) dükkânları açılmaktadır.

Bazıları bunların yoksulluktan olduğunu söylemekteyse de, bunlar için harcanan paraların ne kadar olduğunu öğrenince insanda bir otçu dükkanı açma isteği uyanıyor. Bir portakaldan alacağı antioksidan etki için, eskiden hayvanlar için yem olarak kullanılan bir kilo üzüm çekirdeği çiğnenmesidir buda komik bir durumdur.

Bilimsel olarak alternatif tıp nasıl tanımlanmaktadır?

Alternatif tıp veya tamamlayıcı tıp; doğal bitkilerden elde edilen ilaçlarla hastalıkları tedavi etme yöntemidir. Başka usullerle de yapılmaktaysa da bizim konumuz bitkisel olan kısmıdır. Çağdaş tıp biliminin hastalık tedavisinde yetersiz kaldığı durumlarda başvurulması gereken ve çağdaş tıp yöntemlerini destekleyici bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.

 

 

Bu anlamda çağdaş tıp tedavilerini destekleyici olarak hastanın rahatlaması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, psikolojisinin düzelmesi amacıyla uygulanabilen tedavi yöntemidir. Buna rağmen hiçbir ilacın reklamı yapılmazken televizyonlarda her gün yeni yüzler çıkmakta ve birçok hastalığı tedavi ettiğini söylemektedir.

Bunlara hiçbir yasal işlem yapılmadığı görülmektedir. Bir ilacın piyasaya sürülmesi için yaklaşık 10 yıla yakın bir süre geçmektedir. İlacın önce hammaddesi elde edilmekte daha sonra hayvan, sağlıklı insan, sonra hasta insan üzerinde denenmekte, çalışmalar sonrasında hastalara yararlı olduğu ispat edilirse ilaç piyasaya sürülebilmektedir.

Bu otlar sanki bir ilaç gibi sunulmakta ve insanlar yanıltılmaktadır. Hastaların kullandığı otların, ne kadar kullanılacağı, nasıl kullanılacağı ve ne için kullanılacağı gibi konularda ilaçlarda olduğu gibi kesin prospektüsler olmadığı için hastalar kendilerine göre kullanmaktadır. Bu nedenle acil servislere ve acil dahiliye kliniklerine başvuran hastalarda ileri derece organ hasarı olan, hatta hayatını kaybedenler olmaktadır.

Bu kadar yatırım yapılmış bu dükkânların bir sisteme sokulması, buralarda sattıkları otlar konusunda yeterli bilgi sahibi olan sertifikalı kişilerin çalışması, sattıkları otlarla oluşan etki ve yan etkilerin sorumluluklarını almaları, umut tacirliği ile para kazanmalarının önüne geçilmesi gerekmektedir.

Dileğimiz, hastalarımızın eğer bu tür tedavilere hiç muhtaç olmamaları, muhtaç olacaklarsa da aldıkları maddeler hakkında yeterli bilgi sahibi olduktan sonra kullanmalarıdır.

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top