Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Bilinçaltı Zihninizi Etkinleştirmenin 10 Yolu

Bilinçaltı zihnimiz sandığımızdan daha güçlüdür. Hayatımızdaki birçok şeyi kontrol edebilir. Bilinçaltımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu beslemenin yollarını öğrenmek, yaşamlarımızı iyileştirmemize ve daha tatmin edici hale getirmemize yardımcı olabilir.

Bunu yapmak için bilinçaltının neyle ilgili olduğunu, onun gizli güçlerini nasıl kullanabileceğinizi ve en önemlisi onu kendinizin ve ailenizin çıkarları için nasıl harekete geçirebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Bilinçaltı Zihin Nedir?

'Bilinçaltı zihin' terimine aşina olmalısınız. Genellikle düşünceleri, kendini iyileştirmesi, kendini kontrol etmesi, irade gücü, sezgisi, altıncı hissi vb. ile zihni ifade eder. Ancak, bu terimlerin bazıları çok yaygın olsa da yine de çevrelerinde birçok gri alan vardır.

Ayrıca süper bilinç ve bilinçaltının eş anlamlı olup olmadığı sorusu da vardır. Hayır değiller. Süper bilinç, bilinçaltından daha yüksek bir seviyedir. Bu yazıda sadece bilinçaltı ile ilgileniyoruz.

Bilinçaltı hakkında pek çok araştırma yapıldı ve onların etrafında sayısız teori var. Tüm bunlara güvenmek ya da onları ezici olarak görmek isteseniz de açıklığa kavuşturmanız gereken en az bir basit gerçek vardır. Bilinçaltı zihniniz üzerinde çalışabilirsiniz! Düşüncelerinizi, sözlerinizi ve eylemlerinizi nihai faydanız için kullanabilirsiniz.

Bilinçaltının rolü, direktiflerinizi genellikle tekrarlanan düşünceler, mesajlar ve iletişim şeklinde almaktır. Bu şekilde, bilinçaltı zihin, tezahür biçimiyle fiziksel dünyada şeylerin gerçekten olmasını sağlama sürecine yardımcı olmak için kontrol edilebilir. Düşünceleriniz, iletişiminiz ve mesajlarınız, bilinçaltı tarafından daha somut bir gerçekliğe dönüştürülen bir tür soyut enerji şeklini alır.

Şimdi bilinçaltınızla mesajlar, düşünceler ve diğer teknikler aracılığıyla nasıl iletişim kurabilirsiniz? Bunu etkili bir şekilde elde etmenin birçok yolu vardır. Tek ihtiyacınız olan bu tekniklerle biraz pratik, sabır ve sebat.

Ancak, aktifleştirme tekniklerinde ustalaşmaya çalışmadan önce, bilinçaltının gücü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.

Bilinçaltı Zihnin Gücü Nedir?

Bilinçaltının gücü çok eski zamanlardan beri kullanılmıştır. Sadece büyük azizler, düşünürler ve liderler tarafından ustalaştırılmamış, aynı zamanda sıradan insanlar tarafından günlük yaşamlarında uygulanmıştır.

Bilinçaltına inanmanın ve onu kullanmanın aslında sağlığınız, mutluluğunuz, refahınız, bütünsel büyümeniz, ilişkileriniz, sınırsız bilgi edinme kapasiteniz, daha yüksek düşünme, doğru vücut ağırlığı, savaşma gücünüz üzerinde şaşırtıcı ve uzun vadeli etkilerle sonuçlanabileceğini biliyor muydunuz? ölümcül hastalıklar, zihinsel sorunlar, depresyon, kaygı, stres, panik atak, öfke ve çok daha fazlası….

Bilinçaltını günlük yaşamınıza, alışkanlıklarınıza ve rutininize aşılamak için aşağıdaki yollardan bazılarını uygulayın.

Bilinçaltı Zihninizi Nasıl Aktive Edersiniz?

Bilinçaltı zihninizden en iyi şekilde yararlanmak için onu nasıl eğiteceğinizi bilmelisiniz. İşte bunu yapmanın 10 etkili yolu;

1. Meditasyon

Günlük egzersiz rutininiz meditasyon tekniklerini içermelidir. Huzurlu bir yer bulun, rahat bir duruşta oturun ve gözlerinizi kapatın. Birkaç dakika nefes alıp verme alıştırması yaparken zihninizi tüm düşüncelerden boşaltın. Akıllara durgunluk veren bir nefes alma ve meditasyon uygulamasıdır.

2. Görselleştirme

Ayrıca gününüzün bir kısmını görselleştirme yaparak geçirmelisiniz. Sesi ve kokuyu not etmek gibi başlangıçta birkaç duyunuzu kullanarak bunu yapmaya başlayın. Ardından renkler, dokular, tatlar, dokunuşlar vb. ile devam edin. Yaşam vizyonunuz hakkında daha fazla netlik için tüm düşüncelerinizi toplamak için bir hayal panosu da kullanabilirsiniz.

3. Olumlama

Bir spor sahasında ortak bir görüş, oyuncuların bir şeyi başarmak üzereyken bir daire içinde bir araya gelmesidir. Sizce ne yapıyorlar? Birbirlerini konuşma ve takım ruhuyla motive ederek ve cesaretlendirerek olumlamayı uygularlar.

Bunu hayatımızda da her gün izlemeliyiz. Hedeflerinize ve mutluluğunuza yönelik olumlu kendi kendine konuşma yapın. Bunu günde olabildiğince çok kez yapın. Zamanın yok mu? Sonra duş alırken, yemek yaparken vs. bol duyguyla yapın. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Kendinizi olumlu düşünen insanlarla çevreleyin.

4. Sonuçlar için Tekrar Edin

İstediğiniz sonuçları verene kadar egzersizleri tekrarladığınız gibi, yaşam hedeflerinize ulaşmak için zihinsel kaslarınızı tekrar tekrar çalıştırabilirsiniz. Bunun için bazı ön koşullar vardır: Ne istediğiniz konusunda net olmanız, engelleri belirlemeniz, olası sebepleri araştırmanız vb. Bunu zihninizle bir iletişim sistemi oluşturarak başarabilirsiniz.

EEG araştırmasına göre, uyanıkken ve uykudayken 15 dakikalık boşlukta beyin dalgaları daha yavaştır. Şu anda, alfa dalgaları olarak adlandırılan her saniye yaklaşık 7-14 elektrik dalgası vardır. Bu, bilinçaltı zihnin mesajlara son derece açık olduğu zamandır. Bu nedenle, günün bu saatinde bilinçaltınızla iletişim kurun.

5. Müzik

Bilinçaltınızı güçlendirmek için yatıştırıcı müziğin melodisini kullanın. Alfa müziği beynimizin alfa durumuna ulaşmasına yardımcı olabilir. Bu durum bilinçaltımızı etkili bir şekilde kontrol etmeye yardımcı olur. Bizi daha alıcı, uyanık ve uyanık yapar. Spiritüel gurular bunu her zaman kullanır. Size en uygun müziğin ne olduğunu bulun ve kendinizi müziğin içine bırakın!

6. Uyku

Bilinçaltınızın dibine inmenin basit ve kolay bir yolu, üzerinde uyumaktır. Bu, özellikle kolayca çözüm bulamadığınız bir sorununuz varsa etkilidir. Sadece olmasına izin ver ve üzerinde uyu. Bilinçaltının kontrolü ele almasına ve doğru çözümleri ve kararları bulmasına izin verin. Bunu çocuklarınızdan da kolayca yapmasını isteyebilirsiniz.

7. Sanatla Kendinizi Şımartın

Bu bilinçaltınızın gücünü açığa çıkarmanın en etkili yollarından biridir. Resim yapmak, eskiz yapmak, çizim yapmak, şarkı söylemek ve dans etmek, bilinçaltınızı kontrol etmenin bazı yollarıdır. Bunda uzman olmanıza gerek yok; tek yapman gereken tadını çıkarmak. Bu bedeninize, zihninize ve ruhunuza daha fazla fayda sağlamak için bilinçaltınızı açmanıza yardımcı olur.

8. Mücadele

Kendini sorgulamaya devam et. Neden bir şey yapmaktan rahatsız oluyorsun? Nasıl üstesinden gelebilirsin? Bu soruları tekrar tekrar sormaya devam edin. Onları tanımladığınızda, dirençle başa çıkmak çok daha kolay olacaktır.

9. Yaşam Hedeflerinizi Planlayın

Hayatınız için belirli bir süre için bir plan yapın: belki çeyrek, bir yıl, beş yıl veya on yıl, size en uygun olanı. Plan hakkında gerçekçi olun, böylece zaman içinde güvenle saklayabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir şey olur. Planı oluştururken yaşam ilkelerinize, değerlerinize ve motivasyon faktörlerine odaklanın. Kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler oluşturun. Bu durumunuz, yaşam tarzınız ve gerçekleriniz için en ideal plan için bilinçaltınızın arka uçta çalışmasını sağlayacaktır.

10. Müteşekkir olun

Aileniz ve sahip olduğunuz şeyler için şükran duyun. Bu, hayatın size verdiği her şeyi takdir etmenizi sağlar. Bilinçaltınızı şu anda sahip olduklarınızın iyi olduğuna ve insanların sizin için ellerinden gelenin en iyisini yaptığına inandırmaya başladıktan sonra, daha fazlasına ihtiyacınız yok, aslında daha fazla pozitifliğe doğru ilerliyorsunuz.

Artık bilinçaltınızı nasıl kontrol edeceğinize dair bir fikriniz olduğuna göre, sizi durduracak hiçbir şey yok. Bilinçaltı zihninizi harekete geçirmek ve hedeflerinize ulaşmak ve hayatta başarıya ulaşmak için bu teknikleri deneyin. Merak etmeyin yan etkisi yoktur.

  • 0
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Yorum yapın

Site İçi Arama