Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Kadınca Yaşam

Kadınca Yaşam (27)

Bilinçaltı zihnimiz sandığımızdan daha güçlüdür. Hayatımızdaki birçok şeyi kontrol edebilir. Bilinçaltımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu beslemenin yollarını öğrenmek, yaşamlarımızı iyileştirmemize ve daha tatmin edici hale getirmemize yardımcı olabilir.

Hepimiz hayatımızın bir noktasında bizi her zaman bitkin, duygusal olarak tükenmiş ya da onlarla takıldığımız için kendimize kızdığımız bir arkadaş ile karşılaştık. Gerçekte, arkadaşlar, refahımızı ve yaşam memnuniyetimizi geliştirmek için aile dışındaki güvenilir kişilerdir.

Saçımı haftada kaç kez yıkamalıyım? Bu, kuaförlerin düzenli olarak aldığı bir sorudur. Kişinin sahip olduğu saç tipine, saç rengine ve diğer faktörlere bağlıdır. Saç yıkama sıklığı kişiye ve onlar için en iyi olanı bulmaya bağlıdır.

Teknolojinin gelişmesi, hareketsiz yaşamı da beraberinde getiriyor. Ofiste masa başında uzun çalışma saatleri ile birlikte, kalorili beslenme ve obezitenin görülme sıklığı da her geçen gün artıyor. Obezite ile birlikte gelen metabolik sendrom ise bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Her sabah kalkmaya o kadar alışmışızdır ki, uyanmamız esnasında bedenimizde olup bitenleri genellikle pek düşünmeyiz. Oysa bu sırada bedenimizde mucizevi bir alarm sistemi harekete geçmiş ve bizi uyandırmıştır. Çünkü bedenimiz adeta zamanı algılayan bir saatle birlikte yaratmıştır.

Günümüzde kadınlar, gerek ekonomik zorunluluklardan dolayı aile bütçesine katkıda bulunmak amacıyla, gerekse yaşam standartlarını yükseltmek, meslek sevgisi, toplumda prestij kazanmak, çevre edinmek, yeni insanlar tanımak ve eşinin yanında konumunu yükseltmek gibi bir dizi psikolojik nedenlerle çalışma hayatında yerlerini almışlardır.

Anne ve baba adayı, anne adayının hamile olduğunun haberini aldıktan sonra aileye katılacak yeni üye hakkında hayal kurmaya başlar. Anne bu süre boyunca anneliğe özgü bir temsile sahip olur ve bilinçaltında çocuğunun kime benzeyeceğini, nelerden hoşlanacağını, nasıl vakit geçireceklerini, hatta hangi okullara gideceğinin hayalini kurar.

Her anne babanın çocuğuna öğretmek istediği en önemli değerlerden biri dürüstlüktür. Peki, dürüst olmak, doğrunun söylenmesi herkes için bu kadar önemliyken "yalan" neden ve nasıl ortaya çıkmaktadır?

Yüksek topuklu ayakkabılar günümüzde birçok bayan tarafından yoğun olarak kullanılmakta ve çok da sevilmektedir. Ancak hoş bir görünüm sağlaması ve boyu da uzun göstermesine rağmen bu ayakkabıların vücuda oldukça çok zararları bulunmaktadır.

Bazılarımız kışın evde yanan kalorifere rağmen 3 kat pijamayla uyur. Bazıları ise yazın sıcaklık 40 derece de olsa mutlaka bir hırka taşır. Peki, bu insanların sürekli üşüyor olmasının tıbbi bir açıklaması var mıdır? Yoksa, sadece nadir görülen bir intolerans mıdır?

Site İçi Arama