Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Beauty Blender Nasıl Temizlenir?

Beauty blender, fondöteninizi eşit şekilde uygulamak istiyorsanız kullanabileceğiniz en erişilebilir kozmetik araçtır. Krem, süngerimsi dokusu sayesinde cildinize eşit olarak dağılsa da bunun sonucunda cildinizin pürüzsüz ve parlak görünmesini de sağlar.

Süngerde biriken kir, kullandığınızda cildinize sızabilir ve cildinizi enfeksiyonlara ve sivilcelere eğilimli hale getirebilir. Beauty blender'ınızı ne sıklıkta temizleyeceğinizi belirlemek çok önemlidir. Makyaj süngerinizi bu hızlı ve kolay yöntemlerle temizleyin.

Beauty Blender'ı Temizlemenin Etkili Yolları

Kozmetik ürünlerinizi ve fırçalarınızı temizleyerek mükemmel sağlığı korumak çok önemlidir, ancak güzellik blenderinizi temizlemek faydalıdır. Blenderi besleyici yemekler hazırlamak veya temiz, türünün tek örneği yüz maskeleri ve vücut losyonları hazırlamak için kullanmanız fark etmez. Neyse ki, bu tekniklerin çoğunun uygulanması basit olmakla kalmayıp aynı zamanda nispeten ucuzdur. Beauty blenderinizi aşağıdaki yollardan biriyle temizlemek mümkündür:

1. Mikrodalgada Temizlik

İşlemi sizin için kolaylaştırmak için beauty blender'ı Mikrodalgada kolayca temizleyebilirsiniz.

Nasıl temizlenir

 • İlk olarak, mikrodalgaya dayanıklı bir bardağı yarısına kadar su ve birkaç fışkırtma yumuşak sabun (bulaşık deterjanı veya bebek şampuanı gibi) ile doldurun. Sadece süngeri iyice doyurmaya yetecek kadar sabunlu solüsyon olduğundan emin ol.
 • Önceden ıslatmak için süngerin üzerine birkaç fışkırtma su dökün, ardından tamamen daldırın.
 • Fincanı yaklaşık bir dakika mikrodalgaya koyun, ardından çıkarmadan önce en az 30 saniye bekleyin. Sabunlu su sıvı makyaj kalıntısına dönüştüğü için kirli süngeriniz yeni gibi görünecektir.
 • Süngeri durulayıp sıkmadan önce kendinizi yakmamak için suyu soğutmalısınız.

2. Ilık Suda Bekletme

Basit ılık suyun gücünü asla hafife almayın.

Nasıl temizlenir

 • Tüm güzellik karıştırıcılarını tek bir yere koyarak başlayın.
 • İyice sıkmadan önce bir dakika ılık suda bekletin. Mümkünse bu işlemi üç kez tekrarlayın.
 • Daha sonra üzerlerinden ılık su akıtarak onları sıcak tutun.
 • Suyun gücünden dolayı, akan ılık su süngerin iç katmanlarını temizlemeye yardımcı olur.
 • İyice durulayın.

3. Şampuanlama Şarttır

Tıpkı saçınızı şampuanladığınız gibi, şampuanlamak da beauty blender'larınızın pırıl pırıl temiz kalmasına yardımcı olabilir.

Nasıl temizlenir

Makyaj süngerlerinizi az miktarda şampuan ve su karışımında birkaç dakika bekletebilirsiniz.

Beauty blender'ı bol su ile iyice yıkayın.

Herhangi bir şampuanı kullanabilirsiniz, böylece hangisini kullanmanız gerektiği konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

4. Makyaj fırçası kullanın

Makyaj uygulamak için makyaj fırçaları kullansanız da beauty blender'ınızdan makyajı da çıkarabilirsiniz.

Nasıl temizlenir

 • Makyaj süngerini geride hafif bir kalıntı kaldığında fırça ile hafifçe masaj yapın.
 • Sünger yüzeyini soldan sağa, ardından ters yönde ovalayarak başlayın.
 • Önce saat yönünde ve sonra saat yönünün tersine olmak üzere iki yönde dairesel bir hareket, güzellik blenderınızdaki inatçı kalıntıların çözülmesine yardımcı olabilir.

5. Zeytinyağı

Zeytinyağı cildiniz ve saçlarınız için ne kadar iyiyse, süngerlerden makyajı çıkarmada da o kadar iyidir.

Nasıl temizlenir

 • Pürüzsüz bir karışım oluşturmak için 1 ölçü zeytinyağını iki ölçü sıvı sabunla dairesel bir tabakta birleştirin. Kozmetik süngerleri ve güzellik karıştırıcılarını, alt kısmı geniş ağızlı geniş kenarlı bir cam kaseye yerleştirildiğinde parmaklarınızla batırıp sıkmak daha kolaydır.
 • Hafifçe iterek, makyaj süngerini zeytinyağı-sabun karışımına hafifçe batırın ve sıvıyı emmesini sağlayın.
 • Tüm kiri ve temizleme solüsyonlarını çıkarmak için, akan ılık su altında iyice durulayın.
 • Bu zeytinyağı ve yumuşak sabun karışımını iki haftada bir kozmetik süngerlerinizi ve güzellik karıştırıcılarınızı temizlemek için kullanmanız en iyisi olacaktır. Bu yöntemi kullanarak süngerlerinizin yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Beauty Blender'ınızı Ne Sıklıkla Değiştirmelisiniz?

Beauty Blender'a sahip olan herkes bu yeni gelişmeyi duyunca çok sevinecek. Sadece iyi tanınmazlar, aynı zamanda mükemmel kozmetik uygulama araçları sağlarlar. İyi haber şu ki, uzun sürmeyecekler. Bu kılavuzu kullanarak, eski Beauty Blender'ınızı değiştirme zamanının gelip gelmediğini belirleyebilirsiniz.

1. 3 ay kuralına uyun

Beauty Blender'ın üreticisi, Beauty Blender'ınızı üç ay sonra değiştirmenizi önerir. Ancak, bu kural taşa konmamıştır. Beauty Blender'ınızı her gün ve her hafta kullanıyorsanız, 3 aylık sınırı geçmeden değiştirmeniz gerekebilir. Beauty Blender'larınızı sadece hafta sonları kullanırsanız ömrünü uzatabilirsiniz.

Beauty Blender'ınızı her gün kullanıyorsanız iki ayda bir değiştirmelisiniz. Beauty blender'ınızın ömrünü her seferinde birkaç harcamadan uzatmak mümkündür ve her kullanımdan sonra sıvı veya çubuk temizleyici ile temizlemek bunun bir parçasıdır. Diğer bir seçenek de, Beauty Blender gibi temel bir fırça temizleyicisidir.

2. Biri deri döküntülerine neden oluyorsa

Normalden daha fazla aranız mı var? Beauty Blender'ınızın değiştirilmesi gerekebilir. Bakteriler gözeneklerinizi işgal ediyorsa, büyük olasılıkla kullandığınız uygulama ürünlerinden kaynaklanmaktadır. Bu size tekrar olursa, o Beauty Blender'i ne zaman aldığınızı hatırlayın. Üç aydan eskiyse değiştirin. Bir bakterinin suçlanması muhtemeldir. Tüm temizlik bu noktada etkisiz olacaktır.

Beauty Blender'ınızı kullanırken orijinal ambalajını saklamanız çok önemlidir. Geri koymadan önce, tamamen kurumasını sağlamak için iyi havalandırılan, güneşli bir yere taşıyın. Tasarımlarının bir sonucu olarak, bu durumda delikler havanın içinden geçmesine izin vererek kurutma verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Şiddetli bir soğuk algınlığı, virüs, hastalık veya sivilce geçirdiyseniz, Beauty Blender'ınızı veya kozmetik süngerlerinizi değiştirmeli ve makyaj fırçalarınızı ve ekipmanlarınızı sterilize etmelisiniz. Bu ürünleri kullanarak, tekrar virüs bulaşma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Umarım bu size bir şekilde yardımcı olmuştur.

3. Beauty blender'ın rengi değiştiğinde

Beauty Blender'ınızın rengi zamanla solmuşsa ancak üzerindeki makyaj kalıntılarından kaynaklanmıyorsa yenisini almalısınız. Renk solması nedeniyle makyaj yapmak zor olacaktır. Aynı süngeri fondöten, allık , aydınlatıcı ve diğer kozmetikler için kullanabilirsiniz . Renkleri bozulduğu anda değiştirmelisiniz ve hiçbir temizlemenin rengi geri getiremediğini gözlemliyorsunuz.

4. Beauty Blender eskidiğinde

Beauty Blender, genel beyaz makyaj süngerinin çok daha kararlı bir versiyonudur. Yine de bunca karıştırma ve yaymadan sonra ister istemez eskiyecekler. Bu öğenin soyulma, yırtılma veya renginin solması gibi bozulmalar göstermesi durumunda değiştirilmesi gerekir.

Deforme olmuş bir fırça, şekli onu etkisiz hale getirdiği için makyaj ve kapatıcı uygularken çok az işe yarar. Aşınma ve yıpranma belirtileri fark etmeye başlarsanız mümkün olan en kısa sürede değiştirin. İlk aşınma belirtilerini gördüğünüz anda değiştirmelisiniz, böylece mevcut olanınız yıprandığında hayal kırıklığına uğramazsınız.

Beauty Blender, makyaj uygulamak için harika bir araçtır, ancak sonsuza kadar sürmesi amaçlanmamıştır. Biraz pahalı olsa da kusursuz bir makyaj uygulamasına sahip olmakta fayda var. Bu yararlı ipuçları, Beauty Blender'ınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ancak düzenli kullanırsanız, temizleseniz, kurutsanız ve uygun şekilde saklasanız bile üç aydan daha kısa sürede değiştirilmesi gerekebilir. Sürmesi için bakımlı olması gerekir. Düzenli kullanım ve dini temizlik ise ömrünü üç aya kadar uzatabilir. Ancak bunun bir sünger olduğunu ve en büyük özenle bile zamanla bozulacağını unutmayın.

 • 0
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Yorum yapın

Site İçi Arama