Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler (9)

Kedi sahibi olanlar tarafından iyi bilindiği gibi kedi çiş kokusu keskin ve istilacıdır. Bu koku evinize bir kez sızdığında, kokunun gerçekten hiç gitmediğini hissedebilirsiniz. Bir kedi eğitilip kum kutusunu kullandığında bile, ölümcül koku sonunda evinizin diğer odalarına girebilir.

Bulaşık makinesi kullanmak hayatı çok kolaylaştırır. Ancak bulaşık makinesini çok iyi durumda ve temiz tutmak tamamen farklı bir durumdur. Bulaşık makinesinin uzun yıllar bakımını yapma zahmetinden kaçınmak için bulaşık makinesini temizleme konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Çözünmüş mineraller içeren su kullanılan evler de genellikle sert su lekeleriyle karşılaşır. Sinir bozucu sert su lekeleri göze hoş görünmeyebilir, ama neyse ki kalıcı değiller.

Kullanmış olduğumuz cep telefonlarının yüksek kapasiteli kameraları fotoğraf çekiminde yeni çığırlar açmaktadır. İster arkadaşınız Instagram için fotoğraf çekiyor, ister hatıra için çekiyor olsanız da ne yazık ki, çoğumuz doğal olarak fotojenik değiliz.

Denim sert bir kumaştır ve tekrar tekrar yıkamak zordur. Her zaman benzer renkte kot pantolon çiftlerini birlikte yıkamayı unutmayın. Renklerini kaybetmeyecekleri için kot pantolonunuzu soğuk suda yıkamanız zorunludur. Deterjanla daha az temas etmesi için kot pantolonunuzu tersten yıkayın.

Birçok köpek sahibi için özellikle de yeni evcil hayvan sahibi olanlar için köpeğe banyo yaptırmak göz korkutucu bir iş olabilir. Ailenizin yeni üyesini sevebilirken, kürklü bebeğinizin evinize getireceği köpek kokusundan her zaman zevk alamayacaksınız.

Evinizde yaşamı kolaylaştıracak 49 pratik ve çok kolay öneri öğrenmeye ne dersiniz? İşte hayatınızı kolaylaştıracak pratik öneri ve tavsiyeler…

Plastik kullanımımızı azaltmamız gerektiği konusunda bütün uzmanlar hemfikir. Ancak plastikler öyle bir yer etmiş durumda ki hayatımızda kurtulmaya çalıştıkça başka bir formda yeniden karşımıza çıkıyorlar. Bu konuda alabileceğimiz bazı önlemler var.

Bu hafta sağlık adlı köşemizde Tuz lambalarını, sağlığımız açısından tuz lambalarının biz sunduğu doğal şifayı inceleyeceğiz. Hepinizin malumu üzere tuz lambası astıma bronşite ve koah gibi hastalıklara adeta bir şifa kaynağı…

Site İçi Arama