Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Yumuşak dokusu nedeniyle kolayca deforme olan sütyenler, kadınların iç çamaşırında en çok sorun yaşadıkları konular arasında yer alıyor. Büyük bir beğeniyle alınan sütyenler, dolapların içinde, seyahate giderken bavulda ya da yıkanma esnasında hasar görüyor.

Devamını oku...

Diğer mevsimlere göre kış aylarında daha çok kırılan, incelen ve kuruyan saçlar soğuk, rüzgâr gibi etkenlerden dolayı zamanla yıpranır. Mevsim değişikliklerinden de kaynaklanan bu yıpranmalar sonucu saçlar eksi parlaklığını kaybeder ve saç dibinde yer alan besleyici tabakanın etkisi giderek azalır. Bu nedenle kış aylarında saçlara daha fazla özen gösterilmeli ve gerekli bakımlar düzenli olarak uygulanmalıdır.

Devamını oku...

Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

Devamını oku...

Yerleşik iyileşme dönemleri ve kişisel bakım dönemleri içeren kişisel bir sağlıklı yaşam planı, kadınların stresi yönetmelerine ve sağlıklı yaşam değişiklikleri yapmaları için kendilerini güçlendirmelerine yardımcı olabilir.

Devamını oku...

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı tesir altına alan koronavirüsün etkisiyle bireysel hijyen konusu gündemin odağı oldu. Virüsten korunmak ve salgının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla evde geçirilen sürenin artması ise evlerdeki hijyen konusunu daha önemli hale getiriyor.

Evdeyken sürekli temas halinde bulunulan ev tekstili ürünlerinde antibakteriyel özelliğe sahip olan ve kolay temizlenebilen pamuklu kumaşların kullanılmasına özen göstermek gerekiyor.

Ev tekstilinde kullanılan pamuklu kumaşla hijyen konusunda oldukça avantajlar sağlamaktadır.

Doğallığıyla hijyen sağlıyor

Doğal bitkilerden oluşan ve içinde bulunan selüloz maddesiyle organik özellik taşıyan pamuklu kumaşlar, doğal ve hijyenik yapıları sayesinde ev tekstilinde tercih edilmesi gereken kumaşların başında yer alıyor.

Antibakteriyel özelliğe sahip olan pamuk ipliğinden üretilen nevresim takımı, battaniye ve pike gibi ev tekstili ürünleri; ev ortamının daha hijyenik hale gelmesine katkı sağlıyor. Aynı zamanda kolay temizlenebilen pamuklu ürünler, kısa sürede bakteri ve mikroplardan arınarak kullanıcıların daha sağlıklı bir ortamda yaşamasına yardımcı oluyor.

Pamuklu kumaşlar nemi hızla emiyor

Doğal yapısıyla cildin nefes almasına yardımcı olan pamuklu ev tekstil ürünleri kullanıcılara sağlık açısından fayda sağlıyor. Nemi en iyi şekilde emen pamuksu kumaşlar, ciltte bakteri ve mikropların oluşmasını engelleyerek, daha hijyenik bir ortam oluşmasına katkı sunuyor.

Her mevsim vücut ısısını dengede tutan pamuksu dokular terlemeyi engelleyerek, tende alerji oluşumunu da engelliyor. Aynı zamanda nefes alabilen yapısı sayesinde hava geçirgenliği yüksek olan pamuklu kumaşlar, kullanıcıların evde geçirdikleri zamanları daha sağlıklı ve konforlu hale getiriyor.

Dayanıklı yapıları sayesinde sık sık yıkanabiliyor

Esnek ve dayanıklı dokusu sayesinde kolay kolay yıpranmayan pamuklu ev tekstili ürünleri sık sık yıkanabilen özelliğiyle hijyen açısından büyük kolaylık sunuyor. 60 – 90 derece sıcaklıkta yıkanabilen pamuklu kumaşlar kolayca dezenfekte oluyor. Aynı zamanda yüksek sıcaklıkta ütülenebilen pamuklu kumaşlarla üretilen ev tekstili ürünleri bakteri ve mikroplardan korunmak açısından kullanıcılara yardımcı oluyor.

Sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde olan dünya, evlilik için ideal yaş nedir sorusuna sabit bir yaş aralığıyla cevap vermeyi mümkün kılmıyor. Bundan 10-20 yıl öncesine baktığımızda kültürümüzde evlilik yaşı neredeyse 18 yaş altını bulurken günümüzde kadın ya da erkeğin evlilik için ideal gördüğü yaş 24-30 yaş aralığını kapsıyor.

Devamını oku...

Kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitsizliği temelinde oluşan ve kadının toplumsal olarak ikincil konumundan kaynaklanan fiziksel, psikolojik, cinsel ve ekonomik şiddeti ifade etmektedir.

Devamını oku...

Bir şirket konferans salonunda ter içinde sıranızın gelmesini bekliyorsunuz. Ve kuşkusuz, bu büyük danışmanlık işi için hassas biçimde rekabet olanağınızı ölçüyorsunuz. Sonra, bir kişi ayağa kalkıp sunumunu vermeye hazırlanıyor ve ahh! İşte bir kader anı.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top