Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Miyom kadınlarda en sik görülen iyi huylu tümördür. Genellikle 30-40 yaş arasında kadınların ortalama %25 ila %50'sinde görülmektedir. Miyomlarda en önemli risk faktörleri hiç doğum yapmamış olmak, genetik yatkınlık, obezite ve siyah ırktır. Miyomların en fazla görüldüğü dönem östrojen üretiminin yetersiz olduğu, yumurtlamanın bozulduğu menopozdan önceki 40'li yaşlardır.

Devamını oku...

Kadınlar erkeklerden daha farklı bir anatomik yapıya sahip oldukları için, yaşamları boyunca sık sık sistit hastalığına yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Hastalığa yakalandığında tüm gününü tuvalette geçirmek zorunda kalan kadın, anlam veremediği bu durumu soğuk algınlığı olarak yorumlamaktadır.

Devamını oku...

PAP Smear testi, rahim ağzını (serviks) değerlendirmek, enfeksiyonlar, kanser ve kanser öncüsü durumlar açısından kontrol etmek için yapılan özel bir rahim ağzı tarama testidir.

Devamını oku...

Kadınlarda genital siğillere neden olan ve cinsel yolla bulaşan HPV virüsü rahim ağzı kanserine yol açabiliyor. Genellikle ağrı belirtisi olmayan siğiller sinsi bir şekilde ilerleyebiliyor.

Devamını oku...

Üriner sistem enfeksiyonu adı ile de bilinen idrar yolu enfeksiyonu, böbrekler veya üriterden mesaneye kadar olan bölümde görülen bir enfeksiyon türüdür. Genel anlamda idrar yolu enfeksiyonu bulunan kadınların idrarında bakteri bulunur ve bu bakteriler vücut dışından bulaşır. Enfeksiyon farklı türde bakterilerin üremesi ile alt kategorilere ayrılır ve söz konusu bu kategoriler içerisinde en sık görülen hastalık sistittir.

Devamını oku...

Toplumun yaklaşık yüzde 20'sinde görülen omuz sıkışmasının en fazla orta yaş kadınları tehdit etmektedir. Cam silmek, perde asmak, halı silmek, ağır bir tencere kaldırmak ile ağır ve büyük çanta takmak omuz sıkışması sorununu da artırıyor.

Devamını oku...

Histeroskopi, anormal kanama nedenlerini teşhis etmek ve tedavi etmek için doktorunuzun rahim içine bakmasını sağlayan bir işlemdir. Histeroskopi, rahim ağzını ve rahim içini incelemek için vajinaya sokulan ince, ışıklı bir tüp olan bir histeroskop kullanılarak yapılır. Histeroskopi tanısal veya operatif olabilir.

Devamını oku...

Adet ağrısı, kramp tarzında, bele ve kasıklara, bazen de bacaklara vurabilen şiddetli bir ağrıdır. Ayrıca bazı kadınlarda adet ağrısına; bulantı, kusma, sinirlilik, kabızlık, sık idrara çıkma gibi şikâyetler de eklenebilmektedir.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top