Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Bebeklerin resmini çekme

Bebeğinizin en güzel, en tatlı yılları sadece hafızanızda kalmasın. Vakidi ölümsüzleştiren fotoğraf kareleriyle o güzel anlarınızı saklayın. Fotoğrafları ister planlı ister plansız çekin şüphesiz çok güzel pozlar yakalayacaksınız. Ancak tüyolarımızla çok daha güzel kareler yakalamanız mümkün...

Işık Ayarı Önemli

Güzel bir fotoğraf çekebilmenin en önemli püf noktası tabi ki ışıktır. Özellikle hafif bulutlu bir gün tercih edilirse en ideal ışık elde edilir. Işık ne az ne de fazla olmalıdır. Dengelenmelidir. Çok parlak ışıkta çekilen fotoğraflarda gölgelenmelerin olması ya da gözlerinizin kısık çıkması kaçınılmazdır.

Aynı şekilde çok karanlık ya da kapalı havada çekilen fotoğraflarda renkler soluk çıkar. Ne kadar photoshop kullanırsanız kullanın net, güzel bir görüntü elde edemezsiniz! İç mekânda bir fotoğraf çekmek zorundaysanız gündüz saatlerini ya da ışık için büyük pencerelerin yanını tercih edin. Güneşi bebeğinizin arkasına almayın yoksa fotoğraf karanlık çıkar.

Bir değişiklik yapın, siyah beyaz fotoğraflar çekin. Şüphesiz en artistik fotoğraflar siyah beyaz olanlar. Çektiklerinizi bastırdığınız zaman bize hak vereceksiniz!

Elinizi korkak alıştırmayın!

Profesyonel fotoğrafçılar tek poz fotoğraf çekmezler. Nasılsa dijital makineler çıktı, film bitti derdi yok, çekin çekebildiğiniz kadar. Yüzlerce fotoğraf içinde muhakkak birkaç adet mükemmel poz çıkacaktır. Beğenmediklerinizi isterseniz silme şansınız da var.

Bebeğinizin düzenli fotoğrafını çekmek için bir program hazırlayın, örneğin sabah saatleri bebeklerin en mutlu olduğu zamanlardır. Bu saatleri fotoğraf çekimine ayırabilirsiniz.

En güzel fotoğrafları anne-babalar çeker: Ne de olsa bebeğinizin en güzel gülümsemesini size saklar!

Poz verirken...

Poz vermeye ilişkin birçok ipucu var. Her zaman güzel bebek pozları yakalayamadığımız bir gerçek. Ama uygun zamanı kollamak gerekir. Ya da "tam fotoğraftık" diye düşündüğümüz anları hemen görüntüleyebilirsiniz, örneğin bebeğinizin en mutlu olduğu anlar iyi bir fotoğraf çekimi için güzel bir zamanlamadır. Gözlerindeki neşe fotoğrafa yansır. Basit bir poz bile olsa fotoğraf çok içten ve güzel çıkar. Kısacası, ona poz verdirmek yerine, siz onun pozunu yakalayın.

Yakın plan fotoğraf çekmeyi deneyin. Genelde fotoğraflarda klasik pozlar verilir ve ifadelerin, arka planın nasıl çıktığına pek önem verilmez. Değişik ve güzel bir kare oluşturmak istiyorsanız bebeğinizin yüzüne odaklanmanızı öneririz. Hatta bazen yalnızca ellerini ve ayaklarını çekin. Göreceksiniz farklı ama bir o kadar anlamlı fotoğraflar olacak.

Benzer fotoğraflar çekmekten bıktım diyorsanız farklı açılardan bebeğinizin değişik pozlarını yakalamayı deneyin. Yardım alın Bebeğiniz hareketli ise tek başınıza fotoğrafı çekmek kolay olmayabilir. Onu güldürmek gerektiğinde pozunu ayarlayabilmek için birilerinin size yardım etmesi gerekebilir. Sabırlı bir arkadaş bulmanızda fayda var.

Minik afacanı güldürmek içi elinizden geleni yapmaya çalışın. Örneğin hapşırma gibi yapabilirsiniz ya da yüzünüzü bir açıp bir kapayarak o meşhur "Ce ee" oyununu deneyebilirsiniz. Emin olun bu oyuna gülmeyen bebek yoktur.

Fotoğraf süper çıktı ama arka plan bozuk. Şimdi ne yapacaksınız?

Yine bilgisayar programları imdadımıza yetişiyor. Arka planı silip fotoğrafı kurtarabilirsiniz. Bilmiyorsanız fotoğraf stüdyolarından bu konu için de yardım alabilirsiniz.

Eminiz çocuğunuz halı üstünde yatarken ya da oynarken çekilmiş bilindik fotoğrafları vardır. Ama nedense yaramazlık yaparken çekilmiş fotoğraflarına pek rastlanmaz. Ufak tefek afacanlıkları değerlendirmekte yarar var. Sıkıcı olmaktansa eğlenceli, komik pozlara sahip olmayı siz de istemez misiniz? Bebeğiniz gülerken çektiğiniz fotoğraflar her zaman güzel çıkar. Bu nedenle onu, komik hareketler yaparak güldürmeye çalışın.

Mesela başınıza şapka takarak komik şekilde sesler çıkarın, elinize bir oyuncak alın ve onun ağzından konuşuyormuş gibi yapı ya da komik yüz ifadeleri takınabilirsiniz. Hatta bebeğinizdeki etkileşimi artırmak için yavru köpeğiniz varsa onu da fotoğraf karesine dahil edebilirsiniz.

İlave Olarak..

Sürekli siz fotoğraf çekecek değilsiniz. Bırakın başkaları sizi, çocuğunuzla birlikte çeksin. Emin olun hastanede, yeni dünyaya gelmiş bebeğinizle çekilmiş sabahlıktı pozlarınızdan daha fazlasını isteyeceksiniz. Biliyoruz çocuklar biraz büyüyünce onları sabit tutmak zor oluyor.

Bu yüzden bebeklerin emeklemeye başlamadan önceki zamanları fotoğraf çekilmek için en uygun zamandır! Kaçırmayın. Çektiğiniz fotoğrafları akrabalarınıza ve arkadaşlarınıza da yollayın. Böylece seneler sonra en yakınlarınızın elinde de bebeğinizin ufak bir fotoğraf arşivi olacaktır.

Her ay bebeğinizi aynı mekanda aynı oyuncakla çekin. Yılın sonunda çekilen fotoğrafları karşılaştırdığınızda çocuğunuzun büyüme hızına şahit olacaksınız. Belki de çocuğunuz okula gidene kadar bu metoda devam etmek isteyebilirsiniz.

Bebeğinizden uzun olduğunuza göre onun göz hizasına eğilerek fotoğrafını çekebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde fotoğrafta bebek odaklanır. Kaymalar ve bulanıklık ortadan kalkar. Ayrıca doğal pozlar yakalamak istiyorsanız bebeğinize görünmeden gizli bir şekilde çekmeyi deneyin.

Hala güzel ve net çıkan bir fotoğraf çekmeyi başaramadıysanız üzülmeyin. Makineniz elinizde, bebeğinizin her hareketini takip ettiğiniz için her an gelebilecek güzel bir poza karşılık hazırlıklı olun. Poz nihayet geldiğinde hafifçe çekim düğmesine basın ve pozu yakalayın. (Hızlıca basmayın.) Bu sayede makinenin titremesini engeller, fotoğrafta oluşabilecek bulanıklığı önlemiş olursunuz. Tekrar tekrar fotoğraf çekmenize de gerek kalmaz.

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top