Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Okula Başlamadan Okuma Öğrenmeli mi? -- "Okullarda her yıl daha da artan rekabet, sınavlar erken yaşta okumaya ..."
Saç Problemleri ve Tedavisi

Saç dökülmesi erkek ve kadınlarda sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Dış görüntünün ve önemli bir bölümünü oluşturan saçlardaki problemler hem fiziksel, hem psikolojik olarak rahatsızlık verir.

Saç dökülmesi saçlı derinin tümüne yayılabilir veya bir kaç alanda lokalize olabilir; bu kalıcı tahribat veya geçici dönemsel dökülmeler şeklinde de gelişebilir. Toplumda en sık karşılaşılan iki ayrı tip saç dökülmesinin üzerinde durmak gerekiyor.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi:

Saç dökülmesi erken yaşlarda başlar ve usulca ilerlemeye devam eder. Saç kaybı düzenli olarak devam ettiği için ortalama 40 yaşlarında en son düzeye ulaşmış olur. Erkeklerden farklı olarak saçlı derinin genel haritasına yayılan incelme ve seyrekleşme olarak kendini belli eder.Tam doğru teşhisin konula¬bilmesi için aile bireylerinin hikâyeleri soruşturulmalı, kullanılan ilaçlar ve hastalıklar araştırılmalıdır. Bu tip dökülme saç köklerinin geneli zayıfladığı için saç nakline uygun olmayabilir. Fakat erkek tipi dökülme varsa saç nakline uygundur(bkz. erkek tipi saç dökülmesi).

Tedavi:

• Beslenme şekli ve kullanılan ilaçlar düzenlenir.

• Kalıtsal sebepler incelenir.

• Hormonal sebepler araştırılır.

Bu sebeplerden kaynaklı bir şema ortaya çıkarsa ilgili uzman doktorlara yönlendirilir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi:

En sık görülen dökülme tipidir. Alından başlayıp tepe bölgesine kadar ilerler ve orada sınırlı kalır. Sebebi DHT hor¬monunun saç üretimini engellemesidir. Bu hormonun donör alandaki saç kökleri üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Ömür boyu yaşamlarını sürdürebilirler. Bu yüzden erkek tipi saç dökülmesinin saç nakli ile tedavisi mümkündür.

PRP Terapisi Nedir ?

PRP(Platelet Rich Plazma ) trombositten zengin plazma adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış şeklidir. Saç dökülmesi durumlarında dökülmeyi engellemek zayıflamış ve cansızlaşmış saç köklerinin kalınlaşıp saç teli haline gelmesinde kullanılan bir yöntemdir.

PRP Uygulaması erkek ve kadınlarda genetik sebepler ya da çevresel sebeplerden dolayı seyrekleşmiş fakat tamamen dökülmemiş saçlarda uygulanır. Ayrıca halk arasında saçkıran olarak bilinen alopecia areata dediğimiz bölgesel saç dökülmesi hastalarında da uygulanır.

PRP Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya gelen kişiden 20 cc kan alınır. Bu kan özel tüplere transfer edilir. Santrifüjde belirli aşamalarda çevrilerek trombositlere ayrıştırılır. Bu ayrıştırılan trombositler aktive edilerek seyrekleşmiş saçlı alana enjekte edilir.

PRP' nin Yan Etkisi Var mıdır ?

PRP kendi kanınızdan elde edildiği için işlem esnasında ya da sonrasında herhangi bir allerjik reasiyon ya da enfeksiyon riski yoktur.

Saç Nakli Nedir?

Genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış olan ense bölgesindeki sağlıklı saç köklerinin saçsız alana taşınması işlemidir.

FUE: Foliculer ünite extraction teri¬minin kısaltılmasıdır. Bu yöntemle nak¬ledilecek olan saç kökleri steril şartlarda, özel üretilmiş uçlarla, tek tek toplanarak saçsız alana nakledilir. FUE 2004 yılında geliştirilmiş ve her geçen gün ilerleyerek günümüze kadar gelmiştir.

• Neşter gerekmez.

• Çok ince özel uçlarla çalışıldığı için iz bırakmaz.

• Dikiş gerektirmez.

• Ağrısız bir yöntemdir.

Doğal Saç Çizgisi

Saçlı derinin alınla bütünleştiği hat saç çizgisidir. Saç ekiminin doğal olması için bu hat üzerinde çok titiz ve stratejik çalışmak gerekir. Bu işlem teknik bilgiye sahip uzman kişilerce yapılabilir

Kaş Nakli

Yapısal olarak seyrek olan ya da döküldüğü için seyrelen kaşların yerine yenisini getirecek ilaç tedavisi mümkün değildir. Kaş ekimi ile bu problemi çözmek mümkündür.

Kaş Nakli Nasıl Gerçekleştirilir?

Önce konsültasyon yapılarak kişinin istediği kaş şekline karar verilir ve ihtiyacı olan graft sayısı belirlenir. Lokal anestezi uygulama işlemi yapılır. Sonra donör bölge dediğimiz saçlı derinin dökülmemek üzere kodlanmış ense kısmından saç kökleri toplanır. Kök toplama işlemi tamamlanınca uygun kanallar açılarak graftler yerleştirilir ve kaş nakli operasyonu tamamlanmış olur.

Sakal, Bıyık Ve Favori Nakli

Günümüz erkekleri dış görünüm açısından en az saç kadar sakal, bıyık ve favoriye de önem veriyor. Ancak bazen istenilen yoğunlukta olmayabiliyor. Biz de bu ihtiyaç doğrultusunda sakal, bıyık ve favori naklini gerçekleştiriyoruz. Saç kılı olan herkese sakal, bıyık ve favori nakli yapılabilir, iki kulak arasındaki ense bölgesi dediğimiz alandan saç kökleri alınarak operasyon gerçekleştirilir. Bıyık bölgesine ekilen saç telini çıplak gözle birbirinden ayırmak mümkün değildir.

22 yaşından itibaren yapılabilir. Ekim günü kırmızı kabuklar oluşur ve cilt bir hafta on gün arasında iz kalmadan eski görüntüsüne kavuşur. Bıyık naklinden sonra tıpkı saçta da olduğu gibi ciddi bir ağrı olmaması beklenir.

Saç Mezoterapisi

Erkek ve kadınların saç dökülme problemlerini önlemede kullanılan bir tedavi şeklidir. Dermatoloji uzmanı tarafından muayene edilerek uygulanmasına karar verilir. Saç köklerinin ihtiyaç duyduğu protein, vitamin, aminoasit gibi yapılardan oluşan özel ilaçlar; saçlı dokuya ince uçlu, özel iğneler yardımı ile enjekte edilir. Saçlı dokuya direkt uygulandığından etkisi hızlıdır. Pasif durumdaki sac köklerinin sağlıklı saç telleri üretmesine yardımcı olur.

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

yazar olun

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top