Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Okula Başlamadan Okuma Öğrenmeli mi? -- "Okullarda her yıl daha da artan rekabet, sınavlar erken yaşta okumaya ..."
Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Cildimiz en değerli giysimizdir ve yaşamımızın her döneminde farklı bakım uygulamalarına ihtiyaç duyar. Güneşli güzel günlerin sona erdiği ve yavaş yavaş kışa hazırlandığımız şu günlerde, cildi mevsime özgü ani hava değişimlerine karşı güçlendirmek gerekir.

Soğuk havalarla beraber ciltte kuruluk artar. Bu kuruluk nem kaybı ile beraber ortaya çıkar. Vücutta egzama, atopik dermatit denen tedavi edilmesi gereken hastalıkları ortaya çıkarmaktadır. Özellikle kış aylarında cildimize dermatolojik olan maskeler, nemlendiriciler, krem ya da jeller sürmeliyiz. Çünkü kurumayla beraber ciltte çatlaklar ve lekeler oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda erken müdahale, oluşabilecek riskleri azaltacak ya da tedavi edecektir.

Sonbahar, güneşin bıraktığı izleri silmek ve cildi kış günlerine hazırlamak için en ideal zamandır.

İşte yapmanız gerekenler:

Sonbahar aylarında, yaz boyunca güneşten, denizden, klorlu havuz sularından yıpranan ciltler için tedavi ya da bakım açısından hazırlık yapmak gerekir.

Sonbahar'da aldığımız vitamin ve mineraller cildimizi rahatlatır, deride daha parlak pürüzsüz bir görünüm sağlar. Bunu da deri altı dokusuna gerekli olan nemlenmeyi sağlayarak yapar. Güneşin cilde verdiği zararlarla savaşarak ciltte oluşan hasarları onarır. Ayrıca her zaman yediğimizden daha fazla taze meyve ve sebze yemeye gayret etmek gerekir.

UV ışınları sebebiyle gelişmiş kırışıklıklar için acil önlem almak gerekir. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki; sonbaharda da kış aylarında da güneş koruyucu ürünler kullanılmaya devam edilmelidir.

Çünkü gün ışığının olduğu her mevsimde ve saatte, cildimiz UV ışınlarına maruz kalır ve gittikçe yaşlanır. Bu durumda doktorunuzdan doğal olan ve rahat uygulaması olan birçok tedavi seçenekleri PRP, Kimyasal Peeling vs. gibi hakkında bilgi isteyiniz.

Kış aylarında bebeklerin cilt bakımı

Soğuk kış günlerinde bebeklerde cilt bakımının da büyük önemi vardır. Yetişkin ciltlerinde gözlemlenen birçok değişiklik bebeklerde de gözlenmektedir. Bu durum neticesinde bebeklerde kış aylarında cilt bakımı oldukça hassas bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle kış günlerinde soğuk hava nedeniyle cilt yaz aylarına göre daha çok kurumaktadır. Soğuğun dominant etkisi en çok da kışın kullanılan ısıtma sistemlerinden ileri gelmektedir. Kış günlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinin cilde büyük oranda etki etmektedir. Bu etkilerden bebeğinizi korumak için bazı önlemler almanız gerekmektedir. Bazı ısıtma sistemlerinde nem oranını arttırma gibi özellikler bulunmaktadır. Aynı zamanda kışın bebeğinizin nem dengesini korumak adına sabun kullanımını en az seviyeye indirmelisiniz.

Bu etkilerden bebeğinizi korumak için bazı önlemler almanız gerekmektedir. Bazı ısıtma sistemlerinde nem oranını arttırma gibi özellikler bulunmaktadır. Aynı zamanda kışın bebeğinizin nem dengesini korumak adına sabun kullanımını en az seviyeye indirmelisiniz. Sabunun cildi kurutma etkisi göz önünde bulundurularak ve kışın da cilt kuruluğunun artan seviyesi düşünülerek oldukça zararlı bir durum söz konusu olmaktadır.

Bu aylarda sabun kullanımı azaltılmalı ve özellikle de bebekler için özel üretilmiş sabunlar tercih edilmelidir. Yine bu aylarda bebeğinize özellikle de banyodan sonra bir losyon ya da nemlendirici, bebek yağları ile ona masaj yaparak rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

yazar olun

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top