Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Estetik ve Güzellik - Meme küçültme

Göğüs küçültme, memenin boyutunu küçülten bir işlemdir. Orantısız büyük göğüsleri olan kişilerde boyun ağrısı, sırt ağrısı ve diğer fiziksel semptomlar görülebilir. Meme küçültme uygulanan kadınlar ameliyattan sonra fiziksel ve psikolojik yararları fark edebilimektedir.

Erkeklerde ayrıca meme küçültme olabilir. Jinekomasti gibi koşullara sahip erkekler (erkek memelerinin anormal şekilde büyütüldüğü bir durum) da meme küçültme isteyebilir.

Meme küçültme konsültasyonu sırasında ne olur?

Meme küçültme ameliyatı olmadan önce, ameliyat öncesi konsültasyon için gidersiniz. Bu süre zarfında, cerrahınız size hangi ilaçları aldığınızı, hangi alerjilere sahip olduğunuzu, sigara geçmişinizi ve önceki ameliyatları sormak gibi ayrıntılı bir tıbbi öykü alacaktır.

Cerrahınız ayrıca hamilelik ve emzirme, mamografi, meme sorunlarının kişisel veya aile öyküsü ve herhangi bir meme topağı veya biyopsi öyküsü hakkında özel bilgilere ihtiyaç duyacaktır. Bu ameliyata girmek için fiziksel ve zihinsel olarak iyi durumda olmalısınız.

Bu danışma sürecinde tamamen dürüst olmanız önemlidir. Bu sizin tıbbi geçmişiniz hakkında tamamen açık olmanızı içerir. Ayrıca, neden göğüs küçültme isteğinde bulunma konusunda çok açık olduğunuz anlamına gelir. Ele aldığınız duygusal sorunları tartışmayı beklemelisiniz. Bu, meme büyüklüğünüzle nasıl başa çıkacağınızı hissettiniz. Kendinizi fiziksel olarak nasıl hissettirdi? Ne tür fiziksel koşullar yaşadınız?

Cerrahınız göğüslerinizin fotoğrafını çekebilir ve göğüslerinizi ölçebilir. Bu süre zarfında, istenen sonuçları elde etmek için ne kadar meme dokusunun çıkarılması gerektiğini de tartışacaktır. Ayrıca, ameliyat için nasıl hazırlanacağınızı ve iyileşmeniz için nasıl plan yapacağınızı da öğreneceksiniz. Cerrahınız ayrıca sizi bu işlem için mamografi ve meme muayenesi yaparak hazırlayabilir.

Meme küçültme için nasıl hazırlanırım?

Düzgün iyileşmeyi sağlamak için iyi bir fiziksel formda olmanız gerekir, bu yüzden cerrahınızın ameliyat öncesi ve sonrasında alabileceğiniz vitaminlerle ilgili talimatlarını izleyin. Aynı şekilde, dengeli yemekler yemek de çok önemlidir. Nikotin (sigara içmek, nikotin yamaları ve nikotin sakızı) iyileşmeyi engeller ve uygun iyileşmeyi sağlamak için ameliyattan önce ve ameliyattan sonra bir süre durdurulması gerekir. Aynı şekilde, aspirin gibi ilaçları veya bazı anti-enflamatuarları almayı da bırakmanız gerekebilir. Cerrahınız size bu konuda talimat verecektir.

 

 

 

Ev içinde ihtiyaçların karşılanması

Ameliyata girmeden önce, evde tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığınızdan emin olun. Yapılan hazırlıklar aşağıda belirtilen maddeleri içermelidir.

  • Cerrahınız tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlar
  • Gazlı bez ve temiz lifler ve havlular
  • Gevşek, rahat tişört ve bluzlar
  • Cerrahınız tarafından sağlanan cerrahi sütyen
  • Antibiyotik merhemler (sadece doktorunuz tarafından öneriliyorsa)
  • Dergiler, filmler vb.

İyileşme ve takip bakımı

İşten veya okuldan en az 1 hafta izin almanız gerekir. Bazı hastalar iki hafta gerektirir, ancak her durum değişebilir. Cerrahınız size bandaj ve dikişleri çıkarmak için takip randevularında talimat verecektir. Fiziksel olarak aktif biriyseniz, ameliyattan sonra en az 1 ay boyunca faaliyetinize devam edemeyebilirsiniz. Cerrahi hem fiziksel hem de duygusal olarak stresli olabilir. Tüm endişeleriniz hakkında doktorunuzla iletişim kurduğunuzdan emin olun.

Meme küçültme nasıl yapılır?

Kişisel durumunuza bağlı olarak, prosedür bir ayakta tedavi tesisinde yapılabilir veya hastanede en az 1 gece kalmanız gerekebilir. Her iki durumda da size genel anestezi verilecek ve bu işlem için uykuya dalacağınız anlamına gelmektedir.. Hastanede kalmazsanız, sizi eve götürebilecek ve en azından ilk gece yanınızda kalabilecek birisinin olması önemlidir.

Ameliyat yaklaşık 3 ila 5 saat sürecektir. Cerrahınız meme ucunuzun çevresine, ardından göğsünden aşağıya, anahtar deliği şeklinde bir kesi yapacaktır. Fazla deri, doku ve yağ giderilir ve meme başınız daha genç bir pozisyona taşınır ve insizyonlar kapatılır. Cerrahınız drenaj tüpleri kullanabilir. Kesi yeri daha sonra dikilir ve bir pansuman uygulanır. Gerekirse, cerrahi bir sütyen de giyebilirsiniz.

Meme küçültmenin komplikasyonları ve yan etkileri nelerdir?

Yorgun hissetmeyi beklemelisiniz ve biraz göğüs ağrınızın olması normaldir. Cerrahınız, ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca sizi rahatlatmak için size reçeteli bir ağrı kesici verecektir. Meme küçültmenin insizyon boyunca yaraların normal bir yan etki olarak yaratacağına dikkat etmek önemlidir. Bu izler kalıcıdır; Ancak, zamanla kaybolacaklar. Ayrıca, işleminizin kapsamına bağlı olarak, emziremeyebilirsiniz.

Kesideki gerilimi azaltmak ve kanama sorunları riskinizi azaltmak için ilk birkaç hafta boyunca ağır cisimler kaldırmaktan kaçınmalısınız. Meme ucunda duygundaki bir kayıp veya değişiklik de memenin küçülmesinden kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, değişiklik kalıcıdır. Nadir olsalar da, bazı insanlar cilt grefti gerektirebilecek olan meme ucundaki yetersiz iyileşme gibi bazı komplikasyonlar yaşayabilir.

Yaşarsanız derhal doktorunuza başvurun.

 

 

 

  • Ateş.
  • İrin dahil olmak üzere insizyon bölgesinden olağandışı akıntı (bu bir enfeksiyonun belirtisi olabilir).
  • Herhangi bir sütürün çıkarılmasından önce ayrılmaları
  • Ağrı ve basınçla ilişkili bir veya iki memede genişleme.

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top