Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
güzellik - Yüz Gençleştirme

Yüz Germe - Face Lift (Rhytidectomy)

Kişilerde estetik amaçlı girişimlerin en sık uygulandığı bölge yüzdür. Her sabah uyanıp, aynaya baktığımızda ilk gördüğümüz kendi yüzümüz olup, ondaki değişikliklerin ilk farkına varan da kendimiz olmaktayız.

Yaşımızın getirdiği değişiklikler de ilk olarak yüzümüzde meydana gelmekte ve duruma göre kişilerde rahatsızlık yaratmaktadır.

Sıklıkla bilinen ismiyle yüz germe ya da face-lift işlemi, sarkan derinin ve kas tabakasının toplanma ve kırışıklıkların giderilmesi işlemidir. Birçok uygulama tekniği vardır.

Bunlar;

I -Klasik yiiz germe

2- Mini yüz germe

3-Endoskopik yüz germe dir.

Bu işlemleri botox, dolgu maddeleri gibi ameliyatsız girişimlerle desteklemek mümkündür.

 

 

 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemleri

BOTOX Uygulamaları

Botox, Botulinium toksininin etki düzeyinin düşürülerek hazırlanan bir preparat olup, bugün Plastik Cerrahide önemli yararları olan bir ilaçtır.

Mimik kaslar gibi çok çalışan kasların üstündeki deriyi kırıştırarak işlev yapmaları doğal olduğu kadar, sonuçta bu deride kalıcı kırışıklıklar ortaya çıkarttığı da bilinen bir gerçektir. Bu kasların çalışmasını engelleyerek bu kırışıklıkların da ortadan kalkmasını sağlamak da tabii ki mümkündür. Ancak bunu istemli olarak yapmak mümkün olmayacağından bu duruma yardımcı ilaç Botox’tur.

Alttaki kasın gevşemesini sağlayarak üstteki kırışıklık hattının ortadan kaldırılması bu ilacın o kasa enjeksiyonuyla sağlanmakta ve ilaç etkisi geçene kadar (yaklaşık 6 ay) kırışıklık çizgisi görünmemektedir.

Yüzdeki tüm mimik kaslar ve yarattıkları çizgiler bir süre için de olsa silinmekte ve kişinin cildi düzgün, pırıl pırıl bir hal almaktadır. İşlemin 6 ay sonra tekrarlanması ise bu durumun daha da uzun süre devamını sağlamakta ve kişi genç görünümünü koruyabilmektedir.

İşlem ağrılı bir işlem olmayıp, yine de iğne giriş çıkışlarının duyulmaması için lokal anestezik pomatlarla yardımcı olunmaktadır. İşlem sonrası kişi hemen sosyal hayata dönebilmektedir.

Dolgu Maddeleri

Bazı kırışıklıklar ise sadece Botox uygulaması ile çözülememekte ve altlanna dolgu maddesi uygulanması gerekmektedir. Aynı şekilde bazı izlerin yok edilmesi için de yine dolgu maddeleri kullanmak gereklidir.

Bu dolgu maddeleri kişinin kendinden (yağ, fasya vb.) sağlanabildiği gibi, günümüz teknolojisinde dışarıdan ilaç olarak da sağlanabilmektedir. Genelde bu madde

insan vücudunda da bulunan Hyaluronik Asit’tir. Çeşitli form ve miktarlarda satışta olan bu maddenin hiçbir allerjik etkisinin olmadığı saptanmış olup, güvenle kullanılmaktadır. İşlem sonrası kişi hemen sosyal hayata dönebilmektedir.

Göz Kapağı İşlemleri (Blefaroplasti)

Yüzde, karşıdan bakıldığında kişinin yaşını, durumunu, yorgunluğunu en kolay fark ettiğimiz organ göz kapaklandır.

Yaş, günün yorgunluğu, mutluluk-mutsuzluk yüzde ilk olarak göz kapaklarında kendini gösterir. Blefaroplasti, yani göz kapağı gençleştirme prosedürleri kişilere bir geri dönüş, gençleşme, diri gözükme ve mutluluk ifadesi verebilmektedir. Bu işlem sayesinde sadece göz kapağındaki fazla, sarkmış derinin düzeltilmesinin yanında fazla ya da fıtıklaşmış yağ dokularının alınması ve kas dokusundaki gevşekliğin düzeltilmesi de sağlanmış olmaktadır.

 

 

 

Bazı olgularda ise görme işlevinin sarkmış kapaklarda zorlaşması nedeniyle ciddi görme düzelmelerine neden olmaktadır.

Aynı işlem, tüm yüz gençleştirme işlemi uygulandığında, yani yüz germe, Botox-dolgu maddesi uygulaması gibi işlemlerle doğru sonucu elde etmede çok yararlı olmaktadır.

Sadece göz kapağı işlemleri ile sonuç sağlayamadığımız durumlarda (göz kenarındaki kazayağı deformitesi, göz attı koyulukları...) ise diğer yöntemler devreye sokulmaktadır

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top