Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Okula Başlamadan Okuma Öğrenmeli mi? -- "Okullarda her yıl daha da artan rekabet, sınavlar erken yaşta okumaya ..."
Bölgesel İncelme Uygulamaları

Yaz aylarında tatile gitmeden zayıflamaya ve formda kalmaya çalışanlar ya da tatilin verdiği rahatlıkla yemeğin ucunu fazla kaçıranlar olabilir. Fazla kilolardan kurtulmak ve daha sıkı bir görünüm elde etmek, bölgesel incelme uygulamaları ile mümkündür

Orantılı ve düzgün bir görünüm için; soğuk lipoliz uygulaması

Tatil içi evden ayrıldığınız zaman içinde bulunduğunuz ruh hali çoğu kez tatilin duygu tonunu belirler. Ebeveynlerin hisse-tiklerini onlar fark etmese de doğrudan çocuklara yansır. Tatile çıkarken ebeveynler telaşlı davranırsa bu durum çocuklara da sirayet edip sonraki günlerde çocukların huzursuz olmasına yol açabilir. 'Birliktelik' duygusu çocuklarda erişkinlere göre tatilin ve diğer etkinliklerin verdiği keyfi daha çok artırır.

Bu yüzden tatile çıkarken eşyalarla değil çocuklarla ilgilenebilmek için hazırlıkların önceden yapılması önemlidir. Eşyaların önemli bir kısmının erkenden hazırlanması ve ayrılmadan önce evin kabaca hazır hale getirilmesi, aceleciliği önleyerek tatile kaygılı başlamaya engel olacaktır. Tatil planının çocuklarla paylaşılması hem onlarla güven ilişkisini artırır hem de onların kendi hazırlıklarını yapmasına fırsat sağlar.

Yola çıkarken ve yol boyunca çocuklara sadece 'şunu yap, bunu yapma' şeklinde direktifler verilmesi yerine tatilde yolculuk, tatilde yapılacaklar ve onların zihnindeki tatil düşünceleri ile ilgili konuşmak çocuklara rahatlatıcı etki yapar. Çocuklar kapalı alanda uzun süre kalmaya daha az tahammül ettiğinden, yolculuğun çocukların uyku saatine denk getirilmesi faydalı olabilir. Yolculuk sırasında çocukların rahat giyinmeleri ve sevdiği oyuncakları yanlarında bulundurmaları da onları rahatlatır.

Selülit tedavisi ve bölgesel incelmede mezoterapi uygulaması

Mezoterapi, uygulanan yöntemin adı olup, kısaca cilt içine yapılan enjeksiyonlar olarak özetlenebilir. Mezoterapide; Sağlık Bakanlığı tarafından izinli ve dokunun ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç kokteylleri kullanılmaktadır. Bu uygulamayla kan dolaşımını düzeltilir, ödemi çözülür, doku uyandırılıp hücreler içindeki yağların kolay çözülmelerini ve dolaşıma atılmaları sağlanır. Tedavi hastanın ihtiyacına göre 5 ya da 10 seans olarak planlanır.

Mezoterapinin Kullanıldığı Alanlar

• Selülit tedavisi,

• Bölgesel incelme ve kilo verme,

• Alopesi (Saç dökülmesi),

• Mezolift (Yüz gençleştirme),

• Göz mezosu ( Göz çevresindeki ince kırı-şıklılar, morluk, kuruluk)

• Çatlak tedavisi, yara ve yanık izleri.

Mezoterapi uygulaması, çapı çok ince ve 4 mm. uzunluğundaki iğneler ile yapılmaktadır. Selülit sorunu olan alanlarda 2 cm aralıklarla enjeksiyonlar yapılır ve çok küçük dozdaki ilaçlar tatbik edilmektedir. Hem sorunlu hücrelere direkt ulaşılır hem de çok küçük dozdaki ilaçların kullanılması ile sistemik etkiden kaçınırken, maksimum etki sağlanır.

Lenf drenaj ile vücudunuzdaki ödemlerden kurtulun

Lenf drenaj makinası, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır. Ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı iter ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki yapar. Lenf drenajı, kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlar.

Lenf drenajının kullanıldığı durumlar;

• Aşırı kilo fazlası olanlarda,

• Adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşanlarda,

• Selülitlerde,

• Meme kanseri sonrası kollarında ödemler meydana gelenlerde,

• Vücudunda ödem problemi olan herkeste başarılı bir şekilde uygulanır.

Lenf drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenf drenaj sağlanır. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur.

Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

Sıkı bir görünüm için; pasif jimnastik uygulaması

Pasif jimnastik, uygulanan diyet sonucunda oluşan kilo kaybı ile vücutta meydana gelen sarkmaları önlemek amacıyla ve vücudun sıkılaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Aynı şekilde bir diyete devam ederken uygulandığında ise sorunlu bölgelerinizde cm olarak incelme yaşandığını görebilirsiniz. Pasif jimnastik vücudunuza cm olarak incelmenizde yardımcı olur.

Pasif jimnastik aletleri sorunlu bölgeye faradik akım göndererek yağ depolanmasının bulunduğu alandaki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar, işte bu sayede de sadece tek başına uyguluyorsanız cildinizde sıkılaşmaların oluşmasını sağladığı gibi kas yapınızı güçlendirerek hareketlilik getirir.

Aynı zamanda kaslarda artan hareketlilik sebebiyle selülitlerin yok edilmesi amacıyla da kullanılan etkili bir yöntemdir. Eğer diyetisyen kontrolü altında bir diyet programına devam ederken pasif jimnastik aletlerini kullanırsanız bu işlem bedeninizde incelmeler yaşamanıza yardımcı olur.

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

yazar olun

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top