Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

En sık görülen cilt hastalığı olan akne nedeniyle oluşan izlerin tedavisinden bahseden Uzman Dermatolog Şeyma Demirci, bu izlerin özellikle tedavide yaşanan gecikmeler nedeniyle meydana geldiğini ve aknenin erken dönemde uzmanlar tarafından tedavi edilmesi gereken bir cilt hastalığı olduğunu vurguladı.

Devamını oku...

Cilt kararmaları estetik açıdan hoş bir görüntü sunamayan ve özellikle yaz aylarında kol, dirsek, koltuk altı, diz, bikini gibi bölgelerde kendini gösteren sorunlardan biridir. Cilt kararmalarının nedeni değişik faktörlere dayanmaktadır. Söz konusu bu faktörler arasında tüyleri jiletle tıraş etmek, menopoz, hamilelik süreci örnek gösterilebilir. Cilt kararması herhangi bir hastalıktan kaynaklanmasa da ciltte bölgesel olarak ton farklılıklarına neden olur ve bu da bakımsız bir görünüme sebebiyet verir.

Devamını oku...

Dünyada cihaz yatırımı cep telefonundan sağlığa her alanda çok yüksek miktarlarda yapılıyor. Ancak sağlık sektörü bu konuda daha seçici olmak zorunda. Bu nedenle sağlık ve estetik alanında her geçen yıl yeni bir cihaz piyasaya sürülemiyor.

Devamını oku...

Cilt kırışıkları estetik açıdan iyi bir görünüm vermemesi nedeniyle özellikle kadınlar tarafından yaşlanma belirtisi olarak görülür ve pek hoş karşılanmaz. Yorgun, cansız bir cilt derisine sebebiyet veren cilt kırışıkları farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Sağlıksız beslenme, stres, uyku düzeni, cilt bakımının periyodik olarak yapılmaması cilt kırışıklarına getiren faktörler arasında görülür.

Devamını oku...

Sağlıksız beslenme, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, yeterli miktarda su tüketmeme ve aşırı kilo alıp verme, cildimizi olumsuz yönden etkileyen faktörlerdir. Ancak bizler günlük hayatın koşturması içerisinde bu faktörlerin cildimizde oluşturduğu zararların farkına varmayız.

Devamını oku...

Dolgu maddeleri, hayvansal hammadde içermeyen, stabilize hyaluronik asit içeren maddelerdir. Hyaluronik asit, bir protein-şeker kompleksi olup, su tutma yeteneği olan ve bulunduğu ortamda cildin hücrelerinin yaşadığı, bağdokusunun ana maddesidir.

Devamını oku...

İnsan vücudunun en çok kullanılan organlarından biri eller olduğu için doğal olarak tırnaklar da zaman zaman yıpranmakta ve düzenli bakıma ihtiyaç duymaktadır. Buna ek olarak düzenli ve temiz bir tırnak yapısı estetik açıdan da hoş bir görünüm sunduğu için tırnak bakımı uyulması gereken bir prosedür olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda temiz olmayan eller ve tırnaklardan vücuda nüfus eden bakteriler pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle tırnak bakımı oldukça önemli bir konudur.

Devamını oku...

Göz kapaklarının altında oluşan göz altı morlukları, yüze yorgun bir görünüm katar ve estetik açından hoş bir görünüm oluşturmaz. Bu nedenle, pek çok kadının müzdarip olduğu göz çevresi sorunlarından biridir. Göz altı morluklarının sebebi, genellikle düzensiz beslenme, genetik faktörler, uykusuzluk veya cilt bakımının düzenli yapılmaması olarak gösterilir. Ancak bu nedenlerin dışında pek çok etkenler de göz altı morluklarına yol açmaktadır.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top