Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Kadın - mutluluk

William Shakespeare "Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz ? Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar." demiş. Acaba bunu gerçekten yapabiliyor muydu, yoksa sadece yaşam tecrübesi bu yönde miydi bilemeyiz ama gerçekten yapabiliyorsa mutlu olmak için çok zorlanmadığı kesin.

Mutlu olmak için ilk yapmamız gereken başkalarından beklentilerimizi bir kenara bırakmak.

Onlar mutluluğumuzu bizim ellerimizden alıp başkalarının ellerine verir. Mutlu olmamız için x kişisinin b'yi sevmesi, y kişisinin bize yardım etmesi, z kişisinin bizle ilgilenmesi vs. gerekir. Oysa kendimizi sevsek ve güvensek mutlu olmak için başkasına ihtiyacımız kalmayacaktır. Eğer dikkat edersek fark ederiz ki mutlu insanlar yalnız da değildir.

Etraflarına yaydıkları ışıkla herkesi çevrelerine toplarlar. Etraflarındaki İnsanlara rağmen mutlulukları içten gelir. Sırf bu yüzden x kişisi onu sevmekten, y kişisi ona yardım etmekten, z kişisi onla ilgilenmekten keyif alır.

 

 

 

Annemizden her gün sevdiğimiz yemeği yapmasını, babamızdan bize daha çok harçlık vermesini, arkadaşlarımızın sürekli bizi aramasını, sevgilimizden daha çok ilgi göstermesini, daha çok çiçek almasını bekliyoruz. Bazen de sevgilimiz /eşimiz bizden başka erkekle/kızla konuşmasın diyoruz, patronumuzdan daha fazla anlayış, çocuğumuzdan daha fazla saygı bekliyoruz. Yaptığımız her şey beğenilsin, pofpoflanalım istiyoruz. Herkes için biricik olalım, en çok bizi sevsinler istiyoruz.

Bunları isteyen egomuz aslında. Bizim besleyemediğimiz benliğime, düşük özsaygımız, kendimize güvensizliğimiz. Onlar o kadar aç ki; biz onları doyurmadığımızda diğer insanlara saldırıyorlar. Sürekli istiyorlar. Kendine güvenen biri insanların onu şımartmasına, İltifatlar etmesine muhtaç değildir. Kendini değerli bulan biri sürekli olarak sevildiğini hissetmek İstemez. Kendini hor görmeyen, düşük özsaygısı olmayan biri sürekli saygı, anlayış beklemez. Kendisine yapılan eleştirileri hakaret olarak görmez. Bunları değerlendirip fayda sağlamaya çalışır. Sağlıklı bir egoya sahipsek diğer İnsanlar bizi mutsuz edemez.

Mutlu olmak için ikinci yapmamız gereken ise hayatımızı yönlendirecek seçimleri sağlıklı yapmak ve başkasına bırakmamaktır.

Bir suru hayalimiz, gerçekleştirmek istediğimiz planlar, isteklerimiz ve beklentilerimiz var. Hepsinin de sadece bir amacı var mutlu olmak. Dünyaya gelmiş olmak bizim seçeneğimiz değildi, anne ve babamızı biz seçmedik fakat bunların dışında bizim seçmediğimiz başka ne olabilir ki. Hayatımızla ilgili her şeyi biz seçiyorsak mutluluğumuzun da mutsuzluğumuzun da sebebi kendimiziz.

Doğru kararlarımızı verdik, mutlu olacağımız seçimler de yaptık. Arada bir hata yaptığımız da oldu tabi, kim yapmaz ki. Hatalarımızı da sahiplenmeli ve kendimizi suçlamamalıyız. Bununla harcayacağımız enerji, hatamızı telafi ederken harcadığımızdan çok daha fazladır her zaman. Yaptığımız hatalarla yeni yeni şeyler öğreniriz.

Seçim yaparken çok hata yapıyorsak kendimizi tanımadığımız anlamına gelir. Kişi kendini daha çok tanımaya çalışmalıdır. Üniversitede hangi bölümde okuyacağınız, hangi iste çalışacağınız, kimlerle arkadaşlık kuracağınız, kiminle evleneceğiniz, kaç çocuk yapacağınız gibi kararları siz verirsiniz ve doğru vermeniz için gereken tek şey kendinizi tanımaktır.

Eğer doğru mesleği seçtiyseniz; çalışırken mutlu olur, sabah erken kalkarken zorlanmaz, eve mutlu gelirsiniz. Doğru arkadaşlarla hayatınız daha da renklenir. Doğru bir evlilik yaptıysanız yaşadığınız ufak problemler evliliğinizi yıkmaz, anlaşmazlıklar tatlıya bağlanabilir, kendinizi yalnız hissetmezsiniz, mutluluğu başkasında aramazsınız.

 

 

 

Son olarak da hayata olumlu bakmak

Osho'nun da dediği gibi hayata olumsuz bir çerçeveden bakan insanlar sadece çevrelerindekini bunaltıp sıkmakla kalmayıp aslında en büyük kötülüğü kendilerine yapıyorlar. Bir kişi, olumlu bir düşünceyi 4-7 saniye aklında tutarken, henüz gerçekleşmemiş bir olay için saatlerce, günlerce, hatta bir Omur boyu kaygı duyabiliyor.

Bazılarının Pollyannacılık diye adlandırdığı bu yaşam felsefesinin temelini pozitif düşünmek ve negatiflikten kaçmak oluşturuyor. Olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirerek huzurlu bir nefes almanın birkaç yolu var:

  • Olumsuz görüşlere sahip olan insanlarla aynı bakış açısını kullanmayın.
  • Olaylara karşı tutum ve davranışlarınızı denetlemeye çalışın.
  • Cesaretinizi artıracak, size guç verecek insanlarla beraber olun.
  • Hataları değil çözümleri görebilen insanlarla diyalog kurun.
  • Motivasyonunuzu artıracak sözler bularak kendinize amigoluk yapın.
  • Düzenli nefes alma tekniklerini kullanın.
  • Gözünüzde başarısızlık değil başarı görüntüleri oluşturun.
  • Hayatın çok kısa olduğunu, üzüldüklerinizin aslında çok da önemli olmadığını unutmayın.

Adli bilişim, veri kurtarma, veri inceleme, bylock inceleme, cep telefonu kurtarma, harddisk onarma, forensic explorer

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top