Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Okula Başlamadan Okuma Öğrenmeli mi? -- "Okullarda her yıl daha da artan rekabet, sınavlar erken yaşta okumaya ..."

Bir şirket konferans salonunda ter içinde sıranızın gelmesini bekliyorsunuz. Ve kuşkusuz, bu büyük danışmanlık işi için hassas biçimde rekabet olanağınızı ölçüyorsunuz. Sonra, bir kişi ayağa kalkıp sunumunu vermeye hazırlanıyor ve ahh! İşte bir kader anı.

Devamını oku...

Yorgunluk sık yaşadığımız bir sorundur. Değil ömrünün herhangi bir döneminde, herhangi bir gününde bile şu veya bu nedenle kendini yorgun hissetmeyen, hafif ya da şiddetli, uzun ya da kısa süreli yorgunluktan şikâyet etmeyenimiz var mı?

Devamını oku...

William Shakespeare "Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz ? Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar." demiş. Acaba bunu gerçekten yapabiliyor muydu, yoksa sadece yaşam tecrübesi bu yönde miydi bilemeyiz ama gerçekten yapabiliyorsa mutlu olmak için çok zorlanmadığı kesin.

Devamını oku...

Havaların soğumaya başlaması ve gün ışığından yararlanma oranının düşmesiyle pek çok kişide keyifsizlik, durgunluk, hiç bir şey yapmak istememe, uykuyu almada güçlük, kimseyle görüşmek istememe gibi belirtiler gözlenebilir.

Devamını oku...

Etrafınızda şimdiki aklım olsa, keşke gençken olsaydım diyen insanlar mutlaka vardır. Çok sık karşılaştığınız bu sözle. Geçmişteki hatalarını telafi etmek için mi soyluyorlar acaba, yoksa daha keyifli bir hayat için mi, daha sağlıklı yasamak için de olabilir, ya da değiştirmek istedikleri seçimler için..

Devamını oku...

Bazılarımız kışın evde yanan kalorifere rağmen 3 kat pijamayla uyur. Bazıları ise yazın sıcaklık 40 derece de olsa mutlaka bir hırka taşır. Peki, bu insanların sürekli üşüyor olmasının tıbbi bir açıklaması var mıdır? Yoksa, sadece nadir görülen bir intolerans mıdır?

Devamını oku...

Evlenen çiftler kadar aile büyükleri de onların bir an önce çocuk sahibi olmasını bekler. En azından bizim toplumumuzdaki gelenek bu. Çiftlerse belirli nedenlerle çocuk yapmayı erteler.

Devamını oku...

Sıcak bir yaz mevsimini geride bıraktığımız şu günlerde havaların soğuması ile daha kalın, koyu renkli ve örtücü kıyafetlerin tercih edilmesi, yürüyüş ve açık alan gezmelerinin kapalı mekanlara kayması, iştahımızın daha açık olması sonucunda çok şekerli ve enerjili besinleri tercih etmek gibi nedenler sonucu kış aylarında kişilerin yaz döneminde verdikleri kilolarını tekrardan alma eğiliminde olduğunu biliyoruz.

Devamını oku...

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

yazar olun

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top