Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Burnumuzun çalışma amacı nefes aldığımız havanın ısıtılıp nemlendirilmesidir. Burnumuzun içinde bu amaçla çok sayıda damar yüzeye yakın olarak yaygın bir şekilde yerleşir ve bunlar kolayca kanayabilir.

Devamını oku...

Kedi, köpek, arı, akrep, yılan, deniz canlıları, kene, örümcek, böcek vb. canlıların ısırık ve sokmaları neticesinde görülen zehirlenmelerde uygulanan ilk yardımda bazı farklılıklar vardır. Hayvan ısırmalarında (kedi, köpek vb.) yüzeysel ve derin dokular etkilenir. Hayvanların ağzındaki mikroplar enfeksiyona neden olur. Isırma sonucu meydana gelen yaralar kuduz, tetanoz, ve enfeksiyon riski taşıdığından hemen tıbbi yardım istenmelidir.

Devamını oku...

Oyduğu bir ağaç kütüğü üzerinde dengesini sağlamaya çalışırken suya düşmekle başlayan insanoğlunun su ve sualtı serüveni; ihtimal ki korkarak ama her zaman müthiş bir merak ve keşif heyecanı ile çağlar boyu devam etmişitir.

Devamını oku...

Yanık yaralanmaları toplumda sık rastlanan acil travma nedenleri arasında yer almaktadır ve % 90 kadarını engellenebilir nedenler oluşturmaktadır. Bu tür yaralanmalar hem oluşumları hem tedavi süreçleri hem de hastane sonrası dönemleri ile özel önem arz eden yaralanmalardır.

Devamını oku...

Boğulma, vücuttaki dokulara yeterli oksijenin gitmemesi sonucu, dokularda bozulma meydana gelmesidir. Tatlı suda boğulma tehlikesi geçirenlerde, akciğer hava keseciklerinin yüzey gerilimi azalır ve bunlar tamamen kapanırlar.

Devamını oku...

Kaza geçiren bir kişide kırık çıkık veya burkulmadan hangisinin olduğuna ancak bir hekim karar verir. Kırık varsa, kazazedeye yaptırılacak en ufak bir hareket bile kırığın açılmasına, kanamalara ve kısmi felçlere yol açıp, kırığın iyileşme süresini uzatır.

Devamını oku...

Ses tellerinin bulunduğu ve halk arasında adem elması olarak adlandırılan boyun bölgesindeki kıkırdak yapıdan itibaren akciğerlerin içlerine kadar olan bölgede, her hangi bir seviyede, her hangi bir yabancı cisim veya madde bulunması; "Solunum yollarında yabancı cisim" olarak tanımlanıyor.

Devamını oku...

Yapılan araştırmalarda kazaların büyük çoğunluğunun evlerde meydana geldiği ve oluşan kazalarda çocukların daha çok zarar gördüğü tespit edilmiştir. Önlem­lere rağmen kaza olmuşsa kazadan sonra yapılacak küçük bir müdahale, kazanın en az zararla atlatılmasına yardımcı olacaktır.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top