Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Tüp Bebek

Tüp Bebek (8)

Tüp bebek doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Bu prosedürle gebe kalma olasılığı sadece %15-20 olduğundan, ilk denemede IVF'yi nasıl başarılı kılacağınızı bilmek bütçenize fayda sağlayabilir ve hamilelik yolculuğunuzu hızlandırabilir.

ERKEKTE MUAYENE YÖNTEMLERİ

Fiziksel Muayene ve Ultrason Muayenesi

Neden çocuk sahibi olamadığını belirlemek için erkek bir üroloğa ya da androloğa (erkek cinsel organ hastalıkları uzman doktoru) gidecektir. Burada önce fiziksel muayene yapılır.

Ortak bir çocuğa "evet" demek iki insan arasındaki derin sevgi ve güvenin açık bir ifadesidir. Bu "evet", her ikisinin de bir parçası olan yeni bir insan için sorumluluk almak istemeleri anlamına gelir.

 Kısırlık için kullanılan tıbbi terim, infertilitedir. Daha dar anlamda bu terim, başarılı olarak sonuna kadar sürdürülemeyen bir gebelik için kullanılır. Daha geniş anlamda ise bu terim steriliteyle eşanlamlı olarak kullanılır, yani döllenememe veya gebe kalamama anlamında. Bir yıl içinde düzenli, korumasız cinsel birleşmeye rağmen gebe kalınamaması durumunda kısırlıktan söz edilmektedir.

Kendinize Tüp Bebek Kliniği seçerken lütfen belirtilen hususlara dikkat ediniz.

Bugün Türkiye’de önemli bir kısmı özel olmak üzere yüzün üzerinde Tüp Bebek ve İnfertilite Merkezi bulunmaktadır. Ancak bunların küçük bir kısmı sizlere uluslararası kalitede tıbbi hizmet verebilecek yapıdadır. Tüp bebek ve infertilite tedavisi yakın takip gerektiren ve stresli bir tedavidir.

Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olmak isteyen çiftten anne adayından belli bir ilaç yüklemesi yapıldıktan sonra alınan yumurtalar ile baba adayından alınan ve laboratuvar ortamında yıkanarak temizlenerek içlerinden  en iyileri seçilen spermlerin gene laboratuvar ortamında medyum denilen kapların içinde rahim içindeki sıvılara benzeyen sıvılar içinde döllenmeye bırakılmasıdır.

Azospermi menide canlı ya da ölü hiç sperm hücresi bulunmaması olarak tarif edilebilir. Azospermi erkek nüfusun %1'inde, çocuğu olmayan erkeklerin ise %10-15'inde bulunur. Testiste sperm ciddi yapımı bozukluğuna ya da yapılan spermin dışarı çıkamamasına bağlıdır.

Tüp bebek tedavi sürecinde başarılı bir girişim yapılabilmesi için tedavi yapılan kliniğin alt yapısının ve doktorların bu konudaki tecrübesinin yadsınamayacak kadar büyük bir önemi bulunmaktadır.

Site İçi Arama