Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Hafta Hafta Bebek Gelişimi

Hafta Hafta Bebek Gelişimi (6)

Aylarca ve aylarca süren, görünüşte bitmeyen bir hamilelikten sonra, doğumunuz başarılı oldu ve bebeğiniz sonunda dünyaya geldi. Artık ebeveyn olarak üzerinizde ek sorumluluklar var çünkü dış dünya iç rahminiz kadar güvenli değil.

Küçüğünüz artık evde ve siz hala ebeveynliğe alışıyorsunuz. Bebeğiniz iki haftada bir rutine sahip olmayabilir, ancak günleriniz yoğundur ve muhtemelen aynı rutini izliyorsunuzdur.

Çocuğunuzla birkaç hafta geçirmiş olmak, birbirinizi oldukça iyi tanıdığınıza inanmanıza neden olabilir. Her geçen gün bebeğinizi gerçekten tanıyıp tanımadığınızı merak etmenize neden olabilecek bazı yeni şeylerle karşılaşacaksınız.

Şimdiye kadar, sevgi dolu çocuğunuzu doğurup ona bakmanızın üzerinden neredeyse bir ay geçti. Beslenme, uyuma ve oyun oynama döngüsü en uzun süredir gerçekleşiyormuş gibi görünebilir. Benzer şekilde, bebeğinizin gerçekten hızlı büyüdüğünün ve birkaç yıl sonra olacağı çocuk haline geldiğinin işaretlerini de fark edeceksiniz.

İlk kez birine bebeğinizin yaşını haftalar yerine aylar sonra söyleyebiliyorsunuz. Bir ay geçti, bebeğinizin gelişimi tüm hızıyla devam edecek ve hızla ilerleyecektir. Vücudunun tamamına daha fazla alışacak ve onu daha ileride keşfetmek isteyecektir.

Her anne, ancak bebek de bu gerçeği kabul ediyor gibi göründüğünde anne gibi hisseder. 6.haftada bebeğiniz sizinle epey zaman geçirdi ve size alıştı. Dahili olarak devam eden çok şey var ve büyümesi eskisinden çok daha fazla oldu.

Site İçi Arama