Türkiye'nin en iyi sağlık internet sitesine hoş geldiniz.

Gebelik Dönemi

Gebelik Dönemi (42)

Tebrikler anne adayı! Hamileliğinizin son ayağına, yani üçüncü üç aylık döneminize geldiniz. Bu, işlerin büyüdüğü, ayaklarınızı göremediğiniz, baskının arttığı, duyguların her yerde olduğu ve küçük olanla tanışmak için çok heyecanlı olduğunuz zamandır.

Bir kasılma, aile yolunda olan her kadınla eş anlamlıdır. En belirgin ve güvenilir belirtilerden biri, kasılmaların yaşanmasıdır. Hamile bir kadın, hamileliğinin yaklaşık dördüncü ayından itibaren bunları yaşamaya başlar.

Şok, travma, yanık ve diğer acil durumlardan muzdarip kritik hastaların tedavi için kana ihtiyacı olabilir. Benzer şekilde, bazı tedaviler plazma gerektirir. Kan ya da plazma bağışlayarak başkalarına yardım etmek her zaman iyi hissettirir. Bazı insanlar için bağış yapmak düzenli bir uygulama olabilir.

Bir aile planlamak, kendi endişeleri ile birlikte gelir. Bir aile sahibi olmayı ertelemek istiyorsanız ve hormonal doğum kontrolünü düşünüyorsanız, ana sorularınızdan biri doğum kontrolünün sizi şişmanlatıp şişmanlatmadığı olacaktır.

Doğum kontrol hapları, kadınlar arasında en yaygın kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Bununla birlikte, bazı kadınlar bu hapları almaya başladıklarında lekelenme veya kanama yaşayabilirler.

Jinekolog, kadın üreme sağlığı (doğum, hamilelik ve doğum adetleri, hormon dengesizliği ve doğurganlık sorunları vb.) konusunda uzmanlaşmış bir doktordur.  En basit anlatımla jinekoloji uzmanı doktor kadınların üreme ve ürolojik sistemlerini etkileyen tıbbi ve cerrahi sorunları tedavi eder.

Fibromiyalji ve hamilelik kadınları etkileyen ve yaygın karşılaşılan bir durumdur. Buna rağmen, hamilelik ve fibromiyalji arasındaki ilişki hakkında nispeten az çalışma yapılmıştır. Fibromiyaljili kadınlar, özellikle ilk kez anne olacaklar, ağrıları, yorgunlukları ve stresleri nedeniyle gebeliğin birinci ve ikinci trimesterlerini fazlasıyla zorluk çekebilir.

Bazı kadınlar hamilelik sırasında vücutlarının her yerinde kaşıntı yaşarken, diğerleri ayakları, elleri, göbekleri veya göğüsleri gibi vücudun belirli bölgelerinde açıkça kaşıntı yaşar. Çoğu kaşıntı sadece can sıkıcı olsa da şiddetli kaşıntı uyku kaybına neden olabilir ve hatta kritik bir tıbbi soruna işaret edebilir.

Anne olma kararı heyecan verici ve neşeli bir karardır. Bununla birlikte, özellikle testler negatif olarak geri gelmeye devam ettiğinde, gebe kalmaya çalışmak zor ve stresli bir süreç haline gelebilir. Bu nedenle birçok kadın doğurganlıklarını artırmak ve hamile kalma şanslarını artırmak için kendi kendine doğurganlık masajı gibi doğal yöntemler arar.

Hamilelik, bir kadının hayatında harika bir zamandır. Bu, beslenen ve bu güzel dünyada karşılanmayı bekleyen yeni bir hayatın gelişidir. Bununla birlikte, hamile olup olmadığınızı öğrenmek için birçok kadının yaptığı gibi evde hamilelik kiti kullanabilirsiniz.

Site İçi Arama