Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Azospermi menide canlı ya da ölü hiç sperm hücresi bulunmaması olarak tarif edilebilir. Azospermi erkek nüfusun %1'inde, çocuğu olmayan erkeklerin ise %10-15'inde bulunur. Testiste sperm ciddi yapımı bozukluğuna ya da yapılan spermin dışarı çıkamamasına bağlıdır.

Devamını oku...

 Kısırlık için kullanılan tıbbi terim, infertilitedir. Daha dar anlamda bu terim, başarılı olarak sonuna kadar sürdürülemeyen bir gebelik için kullanılır. Daha geniş anlamda ise bu terim steriliteyle eşanlamlı olarak kullanılır, yani döllenememe veya gebe kalamama anlamında. Bir yıl içinde düzenli, korumasız cinsel birleşmeye rağmen gebe kalınamaması durumunda kısırlıktan söz edilmektedir.

Devamını oku...

Tüp bebek tedavi sürecinde başarılı bir girişim yapılabilmesi için tedavi yapılan kliniğin alt yapısının ve doktorların bu konudaki tecrübesinin yadsınamayacak kadar büyük bir önemi bulunmaktadır.

Devamını oku...

Ortak bir çocuğa "evet" demek iki insan arasındaki derin sevgi ve güvenin açık bir ifadesidir. Bu "evet", her ikisinin de bir parçası olan yeni bir insan için sorumluluk almak istemeleri anlamına gelir.

Devamını oku...

Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olmak isteyen çiftten anne adayından belli bir ilaç yüklemesi yapıldıktan sonra alınan yumurtalar ile baba adayından alınan ve laboratuvar ortamında yıkanarak temizlenerek içlerinden  en iyileri seçilen spermlerin gene laboratuvar ortamında medyum denilen kapların içinde rahim içindeki sıvılara benzeyen sıvılar içinde döllenmeye bırakılmasıdır. Bu işlem halk arasında tüp olarak adlandırılır.

Devamını oku...

ERKEKTE MUAYENE YÖNTEMLERİ

Fiziksel Muayene ve Ultrason Muayenesi

Neden çocuk sahibi olamadığını belirlemek için erkek bir üroloğa ya da androloğa (erkek cinsel organ hastalıkları uzman doktoru) gidecektir. Burada önce fiziksel muayene yapılır.

Devamını oku...

Kendinize Tüp Bebek Kliniği seçerken lütfen şunlara dikkat ediniz

Bugün Türkiye’de önemli bir kısmı özel olmak üzere yüzün üzerinde Tüp Bebek ve İnfertilite Merkezi bulunmaktadır. Ancak bunların küçük bir kısmı sizlere uluslararası kalitede tıbbi hizmet verebilecek yapıdadır. Tüp bebek ve infertilite tedavisi yakın takip gerektiren ve stresli bir tedavidir. Sizlere tıbbın tüm olanakları ile birlikte yakın takip ve sıcak bir atmosfer sunan bir kliniğe ihtiyacınız olacaktır.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top