Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Annenin Durumu

Aslında bu hafta anne henüz gebe değildir. Gebelik hesaplanırken kural olarak son adet tarihinin ilk gününden sayılmaya başlanır.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Yorgunluk belirtileri azalmakla birlikte bulantı ve baş dönme şikâyetleriniz artabilir. Buna kusma da eklenirse doktorunuza başvurmanız yerinde olur. Yiyecekleri sık sık almanız bulantılarınızı azaltabilir.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Artan östrojen hormonuna dramatik bir yanıt olarak, hızla LH (luteinize edici) hormon düzeyleri yükselir. Bu LH yükselişi yumurtanın son olgunluk bölünmesini tamamlamasını ve follikülden yumurtanın atılmasını sağlar.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Bebeğin kalp atımlarını duyduktan sonra annelik duygusu daha da pekişir. Bu haftadan itibaren düşük yapma riskiniz azalmıştır. Karnınızın büyümeye başlaması için erkendir ama rahminiz portakal büyüklüğüne ulaşmıştır ve bu büyümeyi hissedebilirsiniz.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Yumurta ve spermin başarılı bir biçimde birleşmesi yani fertilizasyonu (döllenme) ile oluşan yeni hücre artık zigot adını alır ve bölünerek embriyoyu oluşturur. Bir yandan da ana rahminde yerleşeceği uygun bölgeye doğru hareket edecektir.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Bu dönemde ekşime ve yanma tarzında mide şikâyetleriniz başlayabilir. Az ve sık yiyerek bu durumu dengelemeye çalışmanız faydalı olur. Şikâyetiniz çok olursa doktorunuzun önereceği bir ilaç alabilirsiniz.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Bu haftanın sonunda anne ile bebek arasında önemli ölçüde metabolik alış verişler başlamıştır. Aynı zamanda, embriyo rahime iyice yerleşmiş ve hücreleri farklı görevler için özelleşmeye başlamıştır.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Bu dönemde hafifçe kilo almaya başlamış olabilirsiniz. Bir yandan bebeğin kendisi ve rahimdeki diğer oluşumlar, bir yandan vücudunuzda dolaşan kanın hacmi artmaya devam etmektedir.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Gebe olduğunuzu öğrendiğiniz (ya da gebelik beklemiyorsanız adetinizin geciktiğini düşündüğünüz) haftadır. Annede çabuk yorulma, gün içerisinde uyku gelmesi, sık acıkma gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Rahminizin büyüklüğü iri bir portakal kadardır şimdi. Bu haftaya kadar yaklaşık bir kilo almış olmanız beklenir. Artık karnınız hafifçe öne çıkmaya başlayacaktır. Sonraki haftalarda kilo alma hızınız biraz daha artacaktır.  

Devamını oku...

Annenin Durumu

Yükselen hormonlara bağlı olarak fiziksel ve duygusal değişiklikler hissedilebilir. Buna bağlı olarak halsizlik, sabahları geç kalkma ve çabuk yorulma görülebilir. Bulantı olabilir ve koku hassasiyeti artabilir.

Devamını oku...

Annenin Durumu

Bu haftada rahim yavaş yavaş yukarı doğru pozisyon değiştirmeye başlar ve mesane üzerindeki baskı azalır. Bu nedenle bir yandan karnınızın öne doğru büyümeye başladığını, bir yandan da sık idrara çıkma ihtiyacınızın azaldığını fark edebilirsiniz.  

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top