Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Hamilelik sürecinde yaşanan fizyolojik değişimler, vücutta çeşitli sistemleri etkileyerek bazı rahatsızlıkları beraberinde getirebiliyor. Göz sağlığı da hamilelik sürecinde gelişen değişimlerden olumsuz etkilenebiliyor. Op. Dr. Özgür Gözpınar, sağlıklı bir hamilelik için anne adaylarına göz sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Devamını oku...

Kışın hamilelik geçiren kadınları soğuk hava ve beslenme konularında, giydikleri kıyafetlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Gebelik esnasında anne adayının bedensel ve psikolojisi çok önemlidir, eğer sağlıklı bir gebelik geçirirse sonunda sağlıklı bebek sahibi olur.

Devamını oku...

Ferda Saraçoğlu Gebelik Okulu tarafından 30 Ağustos 20016 tarihinde İstanbul Tarabya -Torch'da saat 12:00 18:00 saatleri arasında organik annelik semineri verilecektir.

Devamını oku...

Tıpta ileri yaş terimi 35 yaş ve sonrasında gebelik an anne adaylarını tarif etmek için kullanılmaktadır. Son on yıl içinde başta gelişmiş ülkeler olmak tüm dünyada ilk gebeliğini ileri yaşlarda an anne adaylarının sayısında önemli artışlar gözlennmektedir.

Devamını oku...

Tüm yenidoğanların yaklaşık yüzde 2-3'ünde ciddi yapısal bozuk­luklar vardır, bunların çoğu gen fonksiyonlarının bozulmasıyla orta­ya çıkar. Sağlıksız beslenme, sigara, alkol, ilaç kullanımı, aşırı güne­şe maruz kalma, stres, hava, su ve çevre kirliliği bu bozulmaya yol açabilir.

Devamını oku...

Hamilelik boyunca vücut kas-iskelet sistemini etkileyen hormonal, anatomik ve fizyolojik birçok değişiklikten geçer. Bu süreçte vücudun ürettiği hormonlar, eklemleri destekleyen bağların gevşemesine neden olarak yaralanmalara karşı savunmasız bir ortam oluşturur.

Devamını oku...

Tıbbi literatürde "Molar Gebelik" veya "Mol Hidatiform", halk arasında ise bilinen adıyla "Üzüm Gebeliği", erken gebelik döneminde rastlanan, gebelik ürününün sağlıklı gelişiminin aksadığı bir hastalıktır.

Devamını oku...

"Her hamilelikte en az bir diş kaybedilir çünkü bebek dişten kalsiyum çeker." Neredeyse bir efsane haline dönüşmüş bu cümle, anne adaylarına sanki hamilelikte diş kaybetmek kaderleriymiş gibi bir bilgi vermektedir.

Devamını oku...

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

ekrem culfa 2

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top