Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Okula Başlamadan Okuma Öğrenmeli mi? -- "Okullarda her yıl daha da artan rekabet, sınavlar erken yaşta okumaya ..."

Bebek dünyaya geldikten sonra o ne yazık ki koca artık ikinci plana atılır. Bu elbette doğru bir davranış biçimi değildir. Bebekle daha çok vakit geçirmek zorunda olan ve özellikle ilk aylarda gece ağlamaları yüzünden uykusuz kalan ve yorgun düşen anne eşini ihmal etmektedir.

Günümüzde yapılan araştırmaların büyük çoğunluğunda erkeklerin eşlerinin doğum yaptıktan sonra kendileriyle eskisi kadar ilgilenmediğini söylemektedir.

Kadınlar genelde anne olduktan sonra hayatının merkezine çocuklarını koyarlar. Bu da yapılan hatalardan biridir. Mutlu bir çocuğun mutlu bir ailede yetişeceği unutulmamalıdır. Zira çocuklar büyürken rol model olarak anne babalarını alır.

Siz bir annesiniz elbette ama aynı zamanda da bir eşsiniz. Çocuğunuza sevgi gösterirken eşinize ilgi göstermeyi ihmal etmek aile içinde mutsuzluğa ve devamında en küçük sorunların bile büyümesine yol açacağını unutmalısınız. Bu nedenle belirli aralıklarla bebeğinizi anneanne/babaanne ya da bakıcıya bırakarak önceden olduğu gibi eşinizle başbaşa dışarı çıkmalısınız.

Çocuk doğmadan önceki gibi birlikte alışveriş yapmalı, birlikte yemek yemeli, kim bilir seviyorsanız konserlere gitmelisiniz. Eşinizle baş başa dışarı çıktığınızda konunun bebek ya da iş olmamasına özen gösterin. Dar konular arasında sıkışıp kalırsanız dışarı çıkmak mutluluk değil huzursuzluk vermeye başlar.

cekirdek aile 1

Evde bebek uyuduktan sonra yine doğum öncesi olduğu gibi sık sık birbirinize sarılın. Cinsel hayatın bebekle birlikte askıya alınması kadınların yaptığı yanlışların ne yazık ki başında geliyor.

Anne olmak tarifsiz güzel bir duygudur elbette ama anne olmak eş olmanızı unutmanız anlamına gelmez. Eşinizle bolca vakit geçirin ve onu sevdiğinizi söylemekten çekinmeyin. Unutmayın yarın çok geç olabilir.

Ferda Saraçolu

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

yazar olun

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top