Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Yenidoğan döneminde hemen hemen her bebek, cildinin sarardığı bir dönemden geçer, bebeğin cildinin ve gözaklarının sarı göründüğü ve genellikle bebek 10. güne ulaştığında sona eren bir dönemdir.

Devamını oku...

Bebek dünyaya geldikten sonra o ne yazık ki koca artık ikinci plana atılır. Bu elbette doğru bir davranış biçimi değildir. Bebekle daha çok vakit geçirmek zorunda olan ve özellikle ilk aylarda gece ağlamaları yüzünden uykusuz kalan ve yorgun düşen anne eşini ihmal etmektedir.

Devamını oku...

Anne adayları hamilelik süreci ve sonrasında vücudun çeşitli yerlerinde oluşan sarkmalar ve bunlara ek olarak çatlaklarla baş etmek zorunda kalır. Söz konusu bu çatlak ve sarkmalar sağlık açısından hiçbir tehlike oluşturmasa da estetik açıdan hoş bir görünüm sunmaz. Bu nedenle çoğu kadın bu vücut sorunlarından kurtulmak için çareler aramaya başlar.

Devamını oku...

Gebelik ve doğum insan hayatındaki en büyük mucizelerden birisidir. Anne-baba adaylarının aklında bu dönemi sağlıklı atlatarak bebeklerine kavuşma isteği yatar. Ancak birçok çift gebelik boyunca doğum şeklinin ne olacağı, ne gibi sorunlarla karşılaşacakları açısından soru işaretine sahiptir.

Devamını oku...

Gebelik ve doğum fizyolojik bir süreç olmasına rağmen, doğum korkusu kadınlar için ciddi bir problem olmaya devam etmektedir. Araştırmalara göre, kadınların yüzde 90'ı hamilelik ve doğumla ilgili korku ve kaygı yaşamaktadır.

Devamını oku...

Doğumdan sonra başınıza neler geleceğini öğrenmeye hazır mısınız? Doğum öncesi düzenli ve tertipli yaşantımızda önemi değişiklikler olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Devamını oku...

Bebekli yaşam beraberinde birçok sorumluluğu da getirecektir şüphesiz. Bebeği aylardır heyecanla bekleyen anne ve baba için bu yeni dönem biraz sıkıntılı da geçse eşlerin birbirine yardım etmesi ve anlayış göstermesiyle daha kolay atlatılabilir.

Devamını oku...

Gebeliğin ilk günlerinden itibaren ve hatta gebe kalmadan önce düşünülmeye başlanan doğum şekli sanki tercih yapılabilecek bir konu gibi algılanmaktadır. Gebelik ve doğum fizyolojisi tabii ki normal vajinal doğuma göre ayarlanmıştır. Doğum şekli gebenin kendi başına verebileceği bir karar değildir.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top