Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Yunan bir kelime olan tetanoz, kasılma anlamına gelmektedir. Ölümcül sonuçları olan tetanoz özellikle hamilelik sırasında önlenmesi gereken bir sinir sistemi hastalığıdır. Geçmişi Antik Mısır’da 1600 yıllarına kadar uzanan bu enfeksiyon türü, çivi, kirli metal gibi objeler sonucu deride oluşan sıyrıklardan veya yaralardan kana bulaşır.

Devamını oku...

Ferda Saraçoğlu Gebelik Okulu tarafından 30 Ağustos 20016 tarihinde İstanbul Tarabya -Torch'da saat 12:00 18:00 saatleri arasında organik annelik semineri verilecektir.

Devamını oku...

Hamilelik sürecinde düzenli olarak spor yapmak hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu sayede hamilelikte oluşabilecek problemler ortadan kalkar ve anneler olumsuz etkilerden korunur. Aynı zamanda, aşırı kilo alımı da engellenmiş olur.

Devamını oku...

Tüm yenidoğanların yaklaşık yüzde 2-3'ünde ciddi yapısal bozuk­luklar vardır, bunların çoğu gen fonksiyonlarının bozulmasıyla orta­ya çıkar. Sağlıksız beslenme, sigara, alkol, ilaç kullanımı, aşırı güne­şe maruz kalma, stres, hava, su ve çevre kirliliği bu bozulmaya yol açabilir.

Devamını oku...

Bebek sahibi olmak isteyen annelerin bu süreçte bebeğin sağlıklı gelişimi için zararları alışkanlıklardan uzak durması gerekir. Bu anlamda, vücuduna zararlı maddeler giren anneler, bebeklerinin sağlığını da doğrudan tehlikeye atmış olurlar. Gebelikte alkol kullanmak, sigara içmek hem hamilelik sürecinde hem de sonrasında bebeği birçok açıdan geri dönülmeyecek şekilde olumsuz etkiler.

Devamını oku...

Tıbbi literatürde "Molar Gebelik" veya "Mol Hidatiform", halk arasında ise bilinen adıyla "Üzüm Gebeliği", erken gebelik döneminde rastlanan, gebelik ürününün sağlıklı gelişiminin aksadığı bir hastalıktır.

Devamını oku...

Hamilelik sürecinde yaşanan fizyolojik değişimler, vücutta çeşitli sistemleri etkileyerek bazı rahatsızlıkları beraberinde getirebiliyor. Göz sağlığı da hamilelik sürecinde gelişen değişimlerden olumsuz etkilenebiliyor. Op. Dr. Özgür Gözpınar, sağlıklı bir hamilelik için anne adaylarına göz sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Devamını oku...

Kışın hamilelik geçiren kadınları soğuk hava ve beslenme konularında, giydikleri kıyafetlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Gebelik esnasında anne adayının bedensel ve psikolojisi çok önemlidir, eğer sağlıklı bir gebelik geçirirse sonunda sağlıklı bebek sahibi olur.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top