Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Aileler Çocuklarını İnternette Sahipsiz Bırakıyor

Güvenlik yazılımları üreticisi F-Secure tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre ebeveynlerin çoğu çocuklarının internette karşılaşabilecekleri tehlikelerden endişe duyduğu halde, çocuklarının kullandığı bilgisayarlarda veya mobil cihazlarda güvenlik yazılımı kullanmıyor.

F-Secure tarafından gerçekleştirilen F-Secure Digital Lifestyle Survey araştırması, çocukların internet kullanımında ebeveynlerin güvenlik yaklaşımına dair önemli bulgular ortaya koydu.

Araştırmaya göre ebeveynlerin büyük bir bölümü çocuklarının internet üzerinde karşılaşabilecekleri zararlı içeriklerden endişe duymasına rağmen, bilgisayarlarında veya mobil cihazlarında herhangi bir aile koruma yazılımı kullanmıyor.

15 farklı ülkeden, yaşları 20 ile 60 arasında değişen 6 bin geniş bant abonesinin paylaştığı bilgilere göre ebeveynlerin;

■ Yüzde 78'i çocuklarının internette müstehcen içerik, şiddet, ayrımcılık ve uyuşturucu kullanımı gibi içeriklerle karşılaşmasından endişe ediyor.

■ Yüzde 75'i çocuklarının internette gereğinden fazla vakit geçirdiğini ve bunun sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkileyebileceğini ifade ediyor.

■ Yüzde 97'si ise çocukların güvenli internet kullanımı konusunda eğitilmesi gerektiğini düşünüyor.

Tüm bu endişelere rağmen, çocuklarının bilgisayarlarında güvenli internet kullanımını teşvik edecek yazılımları kullanan ebeveynlerin oranı yalnızca yüzde 40. Araştırmaya göre 12 yaş altındaki çocukların yüzde 60'ı tablet, akıllı telefon, taşınabilir oyun konsolu, müzik çalar gibi internete bağlanabilme yeteneği olan cihazlardan en az birine sahip.

Çocukların kullanımına ayrılan bu tür mobil cihazlarda güvenlik yazılımı kullanım oranı ise yüzde 22'ye geriliyor. Araştırmadaki bir diğer bulgu, ebeveynlerin yüzde 43'ünün çocukların birkaç tıklamayla kolayca satın alabildikleri uygulamalara ve oyun içi eşyalara gereğinden fazla para harcayacaklarından dolayı endişelendiğini gösteriyor. Ayrıca ebeveynlerin yüzde 81 'i çocuklarının internet üzerinde tehlikeli kişilerle iletişim kurmasından endişe duyuyor.

F-Secure Digital Lifestyle Survey araştırması, GFK tarafından 15 farklı ülkede, yaşları 20 ile 60 arasında değişen toplam 6 bin geniş bant internet abonesi üzerinde gerçekleştirildi.

Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Finlandiya, Polonya, ABD, Brezilya, Şili, Kolombiya, Avustralya ve Malezya'da gerçekleştirilen araştırmaya göre aile koruma yazılımlarının en yaygın olduğu ülke, bilgisayarlarda yüzde 59 ve mobil cihazlarda yüzde 39'a ulaşan yazılım kullanma oranıyla Amerika Birleşik Devletleri. Bunu Kolombiya, Malezya, Şili ve İngiltere takip ediyor.

Finlandiya ve İsveç ise yaklaşık yüzde 25'lik aile güvenliği yazılımı kullanım oranıyla listenin alt sıralarında yer alıyor.

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top