Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen teknolojik cihazlar, özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi görmektedir. Z kuşağının yaşam biçiminin şekillenmesinde büyük bir öneme sahip olan teknoloji, verimli bir şekilde kullanıldığında insanlığı daha ileriye götürebilecek potansiyele sahiptir.

Devamını oku...

Oyun kavramının zihnimizde basitliği ve ciddiyetsizliği çağrıştıran bir anlamı vardır. Biz büyükler bazen yaptığımız işin önemini vurgulamak için oyun kavramına atıfta bulunuruz.

Devamını oku...

Neden çocuklar kardeşlerini kıskanır? Hatta en büyük kavgalarımız hep kardeşimizle yaptığımız kavgalardır. Peki, neden böyle olur? Üstelik çoğumuzun büyüdükten sonra en yakın arkadaşı olacak kişi kardeşiyken bu kıskançlık da neyin nesi?

Devamını oku...

Yapılandırılmamış yaz ayları boyunca çocuklarınızı satranç kampı, sanat okulu, yemek pişirme ya da tenis dersleri ya da hepsiyle birden eğlendiriyor musunuz?

Devamını oku...

Otizm bir spektrum bozulduğudur. Otizmli kişilerin özelikleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu kişilerde görülen belirtiler ve bunların dışa vuranları da farklıdır. Yapılan araştırmalar, otistiklerin beyinlerindeki anormalliklerin nörolojik organizasyonun gelişimi İle ilişkili olduğunu göstermektedir.

Devamını oku...

Spor yapma alışkanlığının kazanılması ve spor kültürünün benimsenmesi için en uygun dönem, çocukluktur. Ailelerde bu yöndeki bilinçlenme artıkça, çocuklarını spora yönlendiren ailelerin sayısı da artmaktadır. Peki çocuklar, hangi spor dalına yönlendirmelidir?

Devamını oku...

Gelişimsel pediatri, çocukların biyolojik yapısı, görme, işitme, dokunma gibi duyuları, duyguları, düşünme yetisi ve hareket etmesi gibi işlevleri yanında aileleri ve toplum ile ilişkilerini bir bütün olarak değerlendirmektedir.

Devamını oku...

Çocuklar ancak güvenli, sağlam duruş gösteren anne babaları sayesinde yaşamda daha güçlü var olabilirler. Bu yaklaşım çocukların ilerlemelerine ve kendilerini gerçekleştirmelerine zemin hazırlar.

Devamını oku...

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top