Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Akciğerde yer alan bronşial hava keseciklerinde enfeksiyonun varlığı ile ortaya çıkan bronşit, özellikle iki yaş altı çocuklarda sıklıkla görülen bir hastalıktır. Bronşitin birçok nedenleri bulunmaktadır. Ancak genel anlamda RSV virüsünden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda mevsimler de hastalığın şiddetini tetiklemektedir. En yaygın türü akut bronşit olarak karşımıza çıkar.

Devamını oku...

cocuklarda polen alerjisi

Havaların ısınmasıyla birlikte açık havada vakit geçirme süresi arttı. Özellikle ebeveynler temiz havadan ve güneşten yararlanmak için çocuklarıyla birlikte doğada zaman geçirmeyi daha çok tercih ediyor. Yeşil doğa, ılık hava, güneşli günler ve elbette uçuşan polenler…

Devamını oku...

Küçük yaşlarda alışkanlık haline getirilen duruş bozukluğu ileri yaşlarda da etkisini gösterir. Dolayısıyla yanlış duruş biçimi yetişkinlik çağında bel ve sırt ağrılarına neden olmakla birlikte estetik açıdan da hoş bir görünüm oluşturmaz.

Devamını oku...

serebral palsi nedir

Serebral palsi, çocukları özürlü hale getiren bir durumdur. Vücudu hareket ettirme ve pozisyon verme zorluğuna sebep olan bir kas kontrolü hastalığıdır. Hareketi kontrol eden beynin küçük bir kısmı, doğumdan önce veya sonra yaşamın erken döneminde çocuk halen bir bebek iken zarara uğramıştır.

Devamını oku...

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte tüm ebeveynler bebeklerinin hastalanmasından endişe duymaya başlarlar. Bağışıklık sistemi yetişkinlere göre hassas olan bebeklerin hastalanma riski kış aylarında daha fazladır. Bu nedenle bebekleri soğuk havalarda dışarı çıkarmak ebeveynlerin en çok kaygı duyduğu hususlardandır.

Devamını oku...

Rezilyans olumsuzluklara karşı hazırlıklı olma, stres ve travmayla başa çıkabilme, zor koşullara uyum sağlama, yıkıcı deneyimlerden bir şeyler Öğrenerek başa çıkma ve gelişme kapasitesidir. Hem ruhsal, hem de fiziksel esneklik ve dayanıklılıktır.

Devamını oku...

Çocuklarda görülen tik bozukluğu, modern hayatın yaşam koşulları nedeniyle büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu nedenle, birçok aile çocuklarında görülen bu bozukluklardan dolayı artık uzmanlara gitmek durumunda kalıyor.

Devamını oku...

Vücudun en temel ihtiyaçlarından biri olan ve besinlerle alman demirin eksikliği pek çok sağlık sorununa yol açabilmektedir. Yapılan araştırmalarda bebeklik ve çocukluk döneminin en sık görülen kan hastalığı olan demir eksikliği anemisinin, dünya nüfusunun %70-80'inde çeşitli hastalıkların görülmesinde büyük rol oynadığı tespit edilmiştir.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top