Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Daha önceden kuralları belirlenen ya da o an belirlenen kurallara uygun hareket edilerek eğitsel bir amaç doğrultusunda yapılan etkinliklere eğitsel oyunlar olarak bilinir. Bunun yanında eğitsel oyun, öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini de kolaylaştırır.

Devamını oku...

Ebeveynlik dünyanın en zor işlerinden biridir. Sosyoekonomik durum, yaşadığı çevre ve ebeveynlerinin eğitim düzeyi gibi, bir çocuğun başarısını etkileyen çok sayıda etmen bulunur.

Devamını oku...

Okul korkusu, okul reddi adı ile de bilinen okul fobisi, ilk kez okul öncesi eğitime veya 1. Sınıfa başlayan çocuklarda görülür. Kuvvetli bir endişe şeklinde kendini gösteren bu fobi, okula gitmemek için çeşitli bahaneler uydurma veya bazı rahatsızlıkların görülmesi ile kendini gösterir.

Devamını oku...

Çocuğun okula uyum sağlaması, ilerleyen dönemlerde okul ile ilgili olumlu düşünceleri benimsemesi ve okulu sevmesi okulda göstereceği başarı açısından büyük önem taşımaktadır.

Devamını oku...

Birçok anne, bebeklerine tuvalet eğitimini ne zaman vereceği ve nasıl vereceği konusunda tereddüt eder. Çoğu anne, yanlış uygulamalar yapmaktan kaçınır veya hangi adımları izlemesi gerektiği hakkında detaylı bilgi sahibi olmaz.

Devamını oku...

Yeni 4+4+4 eğitim sistemine bütünsel açıdan bakıldığında eğitim ve öğretim alanında sistemin yapısında ciddi değişimler gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku...

Çocukların keşfetmek ve öğrenmek için doğal bir eğilimleri bulunmaktadır. Öğrenme çok erken yaşlarda başlar ve hayat boyu devam eder. Çocuklar dünyaya geldikleri ilk andan itibaren, daha okula başlamadan çok önce öğrenmek ve keşfetmek için büyük bir heves duyarlar: etkin bir şekilde çevrelerini keşfederler. İletişini kurmayı öğrenirler ve çevrelerinde gördükleri şeylere dair fikirler oluşturmaya başlarlar.

Devamını oku...

Motivasyon, Latince "harekete geçmek" kökünden gelir. "Bir hareket için istek duymak" demektir. Bu istek içeriden ya da dışarıdan kaynaklanabilir. Bugünkü yaklaşımlar açısından baktığımızda; insanların herhangi bir konuya motive olması için üç temel özellik vardır.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top