Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

İştahsızlık, çocuklarda sıklıkla görülen bir problemdir ve genel anlamda beslenme sırasında yeterli gıda alınmaması olarak bilinir. Çocuklarda iştahsızlık sorunun birçok nedenleri bulunmaktadır. Bunların başında psikolojik faktörler gelir. Ancak kulak, boğaz ağrıları, idrar yolu enfeksiyonu, alerjik hastalıklar da iştahsızlığa neden olabilmektedir. Uzmanlara göre çoğu zaman bu sorunun altında ciddi sorunlar yatmasa da göz ardı etmemek gerekir.

Devamını oku...

Beslenme doğumla birlikte ebeveyn çocuk ilişkisinin en önemli unsurlarından biri olarak aile gündemine yerleşir. Emzirmeyle başlayan bu serüven uzun yıllar ebeveynlerle çocuklar arasında sıklıkla çekişme yaralan bir mesele halini alır.

Devamını oku...

Obezite vücutta artmış yağ kitlesini ifade eder. Günümüzde obezite çocukluk çağının en yaygın kronik hastalığı haline gelmiştir. Çocukluk obezitesi erişkin obezitesine dönüşeceğinden çocukluk obezitesinin önlenmesi erişkin obezitesinin önlenmesi açısından da son derece önemlidir.

Devamını oku...

Bebeklerin mamasına tat vermek için tuz dökmek, şeker serpmek ve emziğine bal sürmek gibi bebek beslenmesindeki bilinçsiz yaklaşımlar ve daha pek çok yanlış davranış çocuğunuzda çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedir.

Devamını oku...

Birçok aile çocukların yemek yememesinden yakınır. Zaman zaman bu sorun ailede huzurun kaçmasına neden olabilir. Çocuklar özellikle "Hayır' dönemlerinde (yaklaşık 18 ay ne 3 yaş arası) anne ve babasına karşı çıkmanın ve kişiliğini ispatlamanın bir şeklini de yemeklerde gösterirler.

Devamını oku...

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi, büyüme ve gelişmeleri yanında, okul başarısı içinde çok önemlidir. Okul çağı döneminde, öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamalarına ve ileriki yaşlarda sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına destek olmak gerekir.

Devamını oku...

Her zaman olduğu gibi kış mevsiminde de bebeklerin bakımına ve beslenmesine çok özen göstermek gerekiyor. Kış hastalıklarına yakalanmaması ve büyümesinin en iyi şekilde sürmesi için bebeğinizi emzirmeniz önemlidir.

Devamını oku...

Şüphesiz ki sağlık insanoğlunun sahip olduğu önemli bir değerdir ve bu öneminden dolayı istismarlara da oldukça açık olan bir konudur. Sağlık dünyada her zaman ciddi bir rant kapısı olmuştur.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top