Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Çocukluk çağında en sık olarak yapılan cerrahi işlem sünnettir. Sünnet başlıca iki nedenle yapılır: Birincisi, olarak çok eski zamanlardan bu yana yapıla gelen bir işlem olmasıdır. İkincisi ise, tıbbi açıdan bir gereklilik söz konusudur. Ancak, hangi nedenle olursa olsun, akıllarda olan ortak soru, sünnetine ne zaman yapılması gerektiğidir.

Devamını oku...

Yeni doğan kız çocuğunun jinekolojik muayenesinin doğumdan hemen sonra başlamaktadır. Kız çocuklarında vajinal bölgede bulunan dış dudaklar anne rahminden gelen östrojen hormonu nedeniyle büyük ve kabarıktır.

Devamını oku...

Cinsel kimlik gelişimi, çocuğun kendi cinsiyetini fark etmesi, cinsiyetlere denk düşen cinsel farklılıkları algılaması ve kendini bunlara göre konumlandırması sürecinden geçer.

Devamını oku...

Kızlarda meme gelişimi 8-13 yaşlarında başlar. Meme bakımı gelişmeyi izler. Memelerin gelişimi sırasında önce bir tomurcuklanma, daha sonra meme dokusunda genişleme ve büyüme olur.

Devamını oku...

Cinsellik, çocuklarımıza nasıl ve ne kadar anlatacağımızı bilmediğimiz, zaman zaman çekindiğimiz, bazen güç, bazen de hiç girilmemesi gereken bir konudur. Gelişiminin doğal bir parçası olarak çocuk, konuşmaya çekindiğimiz bu konuya karşı meraklıdır; "kendisi bu dünyaya nasıl gelmiştir?" bu soruyu da onu dünyaya getirenlere sorması en doğal hakkıdır.

Devamını oku...

Her insan için yaşam, içi sayamadığımız kadar çok genetik şifreyle dolu milyonlarca spermden yalnızca birinin, yine genetik şifrelerle dolu bir yumurta ile kaynaşmasıyla başlar. Bu ilk kaynaşma anı döllenme olarak tanımlanır.

Devamını oku...

Pek çok ebeveyn bebekleri dünyaya gelir gelmez, ileride oluşabilecek travmaları engellemek, yapılan sünnetin kolay uygulanabilirliği ve sünnet sonrası iyileşme süresinin son derece kısa olması nedenleriyle bebeklerini sünnet yaptırmayı tercih etmektedir.

Devamını oku...

 "Cinsiyet"i belirleyen faktörler; genetik yapı, cinsiyet hormonları ve etkileri, cinsel organ yapısı ve çevresel faktörlerdir.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top