Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."
Diş hastalıkları - Bonding

Bonding uygulaması yani adeziv sistem dişlerin rengini ya da şeklini değiştirmek, boyutlarını büyütmek ya da dişlerdeki kusurları tedavi edebilmek için dişlere yapılan ilavelerle uygulanır.

Bunun için kullanılan malzemeler yani mikrofil ajanlar, doğal dişlerde diş yüzeyine tutturularak dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarının kolayca giderilmesini sağlar. Bu uygulamalar günümüzde koruyucu diş hekimliğinde en fazla tercih edilen ve kullanılan işlemler arasındadır.

Bu sayede kişilerde en az diş kaybı sağlanır. Hastalar herhangi bir acıya maruz kalmadıklarından, bazen anestezi uygulamasına bile gerek kalmaz. Dişler son derece doğal bir görünüme kavuşarak, kişilerin yaşama daha iyi bakmasına yardımcı olur.

 

 

 

Bonding uygulaması nasıl yapılır?

Dişlerin renginden, şeklinden, boyundan, duruşundan memnun olmayan kişilerde uygulanan bonding uygulaması, yarım saat kadar süren bir işlemle tamamlanır.

Diş hekimliğinde kullanılan adezivler sayesinde, çok başarılı bir çalışma yapılır. Bunlar dişlerde yapışkanlık sağlayan maddelerdir. Adezivler estetik diş hekimliğinde temel unsurlardan biridir. Bonding uygulamasının bu derece başarılı olmasında, bu yapıştırma teknolojisinin yani adezyon tekniğinin büyük rolü vardır.

Diş yüzeylerine yapılan cilalama işleminden sonra, diş yapısına çok yakın özellikteki maddeler bu adezyon tekniği sayesinde diş yüzeyine yapıştırılır. Kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman birisi tarafından yapılırsa, bonding uygulaması kişiye 5-10 sene sorun çıkartmadan hizmet edebilir.

Bonding uygulaması hangi durumlarda yapılır?

■ Ayrık dişleri bitiştirmede (diastema kapama),

■ Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda,

■ Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,

■ Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak)

Bonding yapılan dişlerde renk değişimi meydana gelir mi?

Bu alanda kullanılan mikrofil ajanlar, ileri teknoloji ürünü olup diş yapısıyla çok fazla benzerlik göstermektedir. Bu nedenle doğal dişlerin etkilendiği oranda renk değişimine uğrayabilirler. Dişlerin hazırlanması sırasında yüzeyde olan pürüzler, cilalama yapılarak mümkün olduğu kadar düzeltilmektedir.

Bu yüzden lekelenme etkisine karşı son derece dayanıklı olur. Bunun dışında içeceklerden kaynaklanan renklenmeler diş beyazlatma işlemiyle düzeltilebilir.

Bonding uygulaması herkese uygulanabilir mi?

Bu uygulama her yaş grubundaki kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Çocuklarda, ergenlerde, yetişkin olanlarda ve yaşlı kişilerde son derece başarılı olarak yapılabilir. Bu sayede görünüm ve gülüşleri daha güzel bir hale getirilir.

 

 

 

Gülümsemeyle bütünlük sağlayan estetik dişler, kişinin özgüven kazanmasına, işinde, ailesinde ve çevresinde saygınlık ve hayranlık uyandırmasına neden olur.

Bonding uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Bu uygulamaların yapılmasından sonra, kişiler kendi doğal dişlerinde olduğu gibi özen göstermelidir. Dişleriyle sert maddeleri kırmaktan kaçınmaları, temizliğine ve bakımına dikkat etmeleri gerekir. Özellikle tırnak yeme gibi bir alışkanlığı olanlar bundan vazgeçmelidir.

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top