Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Anne, baba ve çocuklar arasında yaygın karşılaşılan sorunlardan en çok karşılaşılanları anne ve babanın yapamadıklarını çocuklarına yaptırabilme ve çocuklarını başka çocuklar ile kıyaslayarak onlar gibi veya daha iyi olmasının sağlama istediğidir.

Devamını oku...

Anksiyete, strese veya beklenen tehlikeye karşı yaygın bir tepkidir. Bireylerin tehdidin kaynağından kaçınması veya ortaya çıkması muhtemel durumu ele alması için hazırlanmasına ve harekete geçmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, bazı insanlarda, endişe yoğun ve akut hale gelir veya yararlı olduğu zamanın çok ötesine geçer.

Devamını oku...

Bir kadın ve bir erkeğin farklı değerler, kültürler ve aile öyküleriyle bir araya geldikleri, kendilerini yeniden ortaya koydukları, ifade ettikleri, tanımladıkları, farklılıklarıyla bir arada yaşadıkları bir yapı olan evlilikte çiftler, "iyi günde kötü günde, bir ömür boyu sürmesi" beklentisiyle çıkılan yolda zaman zaman sorunlar yaşanmakta ve bazen evlilikler boşanma ile sonuçlanmaktadır.

Devamını oku...

Çocuğun tuvalet eğitimi sürecine iyi bir başlangıç ​​yapılmasına karşın birdenbire tuvaleti kullanmayı reddetmeye başlaması sık karşılaşılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuk direnci veya reddi en yaygın tuvalet eğitimi mücadelesidir, ancak direnci veya reddetmeyi 'hazır olma' durumundan ayırmak önemlidir.

Devamını oku...

Pek çok anne baba farkında olmadan çocuklarını kendi duyguları etrafında yetiştiriyor. “Bu da ne demek hocam, herhalde kendi duygumuz etrafında yetiştireceğiz çocuklarımızı.

Devamını oku...

Duygusal zekâ veya yaygın İngilizce ifade edilişiyle EQ, bir insanın kendisine veya başkalarına ait duyguları anlama, sezinleme, yönetme ve yönlendirme yetisi, kapasitesi ve becerisinin ölçümünü olarak tanımlamaktadır. Göreceli bir kavram olan duygusal zekâ'nın tanımlanışı sürekli değişmekte ve güncellenmektedir.

Devamını oku...

2 yaş dönemi anne babaların başa çıkmakta zorlandıkları oldukça can sıkıcı bir dönem. Bu dönemde çocukların günlük ihtiyaçlarını gidermek bile tam bir işkence haline gelir. Anne babalar bu dönemde çocukların inatlaşma, tutturma, hırçınlaşma davranışları karşısında ne yapacaklarını ve nasıl davranacaklarını bilemezler.

Devamını oku...

Evinizin neşe kaynağı çocuğunuzu bir kardeş vermek isliyorsunuz. Çocuğunuzla bu fikri paylaştığınızda gözlerinin içi gülüyor ve ağabey ya da abla olmanın çok güzel olacağını, bir kardeş islediğini, kendisi söylüyor.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top