Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

bebek emzirme

Emzirilmeye ne kadar erken başlanırsa, anne sütü o kadar erken gelir ve çok olur. Bu nedenle normal yoldan doğum yapan anneler henüz doğum masasından kalkmadan bebeklerini emzirmeye aşlamalıdırlar.

Devamını oku...

Kış aylarının o kasvetli, sıkıcı ve evde geçirilen günlerini geride bıraktınız. Önceden olsa, hemen tatil yerinde soluğu alırdınız. Ancak şimdi siz bir annesiniz ve bebeğiniz küçük olduğu için sorunsuz bir tatil yapmanın yollarını arıyorsunuz.

Devamını oku...

Bebeğimizi kucağımıza aldığımız günden beri onun için kaygılanır ve onlar için en iyi imkânları sağlamayı ve sağlıklı olmasını isteriz. Hal böyle olunca, her şeyin başının sağlık olduğunu bilen annelerin karşısına bağışıklık sistemi meselesi çıkmaktadır. Güçlü bağışıklık, vücudun hastalıklarla savaşması demek olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Devamını oku...

Bebeğiniz oldu mu genellikle uykusuz geceler başlar. Sizi uykusuz bırakan bebeğinizin huzursuzluğu, onun huzursuzluğunun sebebi de genellikle gaz sancısıdır. İşte size bu konuyla ilgili en sık sorulan 10 soru ve cevabı.

Devamını oku...

Özellikle gece uyumadan hemen önce ve uyku sırasında biberonla içilen süt, bebeğin dişlerinde biberon çürüğü gelişimine neden olmakta ve bu durum da ağrı, kötü koku, çiğneme zorluğu ve beslenme bozukluğuna yol açmaktadır.

Devamını oku...

Bebeklik diye adlandırılan 0-12 aylık döneminde bir çocuğun en önemli psikolojik ihtiyacı, fizyolojik gereksinimlerinin düzenli bir şekilde karşılanması ve güvenilir bir dünyada olduğunu hissetmesidir.

Devamını oku...

Bebekler ağlayarak çevresi ile iletişim kurar. Bu nedenle bebek her ağladığında bir sorun olduğunu düşünmek doğru değildir. Ancak bazı durumlarda bebeklerin hiç ağlamaması da aslında size vermek istediği bir mesajı içerir.

Devamını oku...

Bir çocuğun mevcut ve gelecekteki sağlığı, gebeliğin 1. gününden başlayıp 2. yaş gününe kadar devam eden ilk 1000 gündeki beslenmesiyle yakından ilişkilidir. Bu süreçte yeterli ve dengeli beslenen annelerin sağlığının korunduğu, çocukların normal büyüyüp-geliştiği, bilişsel işlevlerinin, okul başarılarının yüksek olduğu, erişkin dönemde ortaya çıkan birçok hastalık riskinin de düşük olduğu bilinmektedir.

Devamını oku...

Hafta Hafta Gebelik

Bebek İsimleri ve Anlamları

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U V V Y Z

ekrem culfa 2

sariyer logo

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top