Haberler :
"İçerdeki Çocuklara" Anaokulu -- "Anneleri cezaevinde olduğu için, parmaklıklar arasında yaşamak ..."
Anaokulu Döneminde Konuşma Yeteneği -- "Ana kucağından ilk defa ayrılmak, yeni ve bilmediği bir ortama uyum ..."
Anne, Baba ve Çocuklar Akıllı Telefon ve Tablet Uygulamasında Buluşuyor -- "Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet ..."
Anneler Gününün Tarihçesi -- "Anneler günü, bizleri dokuz ay karnında taşıyan ve belki de ölene ..."
Devletten Yeni Kürtaj Kararı! -- "Tür­ki­ye­’de ya­sak­la­nıp ya­sak­lan­ma­ya­ca­ğı bü­yük ..."
Dikkat! Bebeğiniz Beyin Felci Olmasın -- "Beyin felci; anne karnında, doğumda veya doğumdan sonraki erken ..."
Edebiyatla Yemek İç İçe -- "Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleri ile ..."
Eşten Organ Nakline İki Yıl Evlilik Şartı -- "Sağlık Bakanlığı, eşler arasında organ nakli için en az iki yıl ..."
Gezen Çocuk Festivali -- "İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesinin katkıları ile ..."
Hasta Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Biliyor musunuz? -- "Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık ..."

Bebek vücudunda pek çok sistemin henüz yeterince olgunlaşmamış olması, bebeklerin vücut yapılarının erişkinlerden çok daha farklı olması, bebeklerde sık sık karşılaşılan sorunların nedenidir. Bu sık rastlanılan sorunlar, konak oluşumundan pamukçuğa, bebeklerin kolay kusmasından gözlerin çapaklanmasına kadar uzayıp giden bir liste oluşturur.

Devamını oku...

Bebeklerin düzgün ve sağlıklı dişlere sahip olması için erken yaşlarda diş bakımının düzenli yapılması oldukça önemlidir. Bebeklerde diş bakımı, bu yaşlarda sık sık görülen diş ağrılarını büyük oranda azaltır. Bebeklerin 6. aydan itibaren diş çıkartmaya başladığını göz önünde bulundurursak düzenli bir diş bakımı ile diş çıkarma süreci daha kolay hale getirilebilir. Bunun için birkaç basit yöntemin uygulanması yeterli olacaktır.

Devamını oku...

Bebeğin cildi, tırnakları, saçı, gözü, ağız içi, burnu, kulağı, göbeği, bez bölgesi, özel ilgiye muhtaçtır.

Devamını oku...

Yeni doğan bebeklerde sıklıkla görülen göbek fıtığı, bebek kas dokusunda bulunan bağırsak veya ödemin dışarı fırlaması ile ortaya çıkar. Genellikle bebek kasık altında veya göbek deliği altında çıkan belirgin şişlikle kendini gösterir. Göbek fıtığı göbek deliğinin görünmemesine neden olur ve pek çok bebekte küçük fıtıklar şeklinde görülür.

Devamını oku...

Emzirme dönemi, anne ile bebek arasında yaşanan büyülü bir dönemdir. Bebeğe ihtiyaç duyduğu tüm besin öğelerini veren, onu besleyip büyüten, enfeksiyonlardan koruyan, bebeğe psikolojik doyum sağlayan anne sütü tam bir mucizedir.

Devamını oku...

Söz konusu bebek olduğu zaman bebek kıyafetlerinin sağlıklı yollarla yıkanması, hassas ciltlerinin kimyasallardan korunabilmesi adına dikkat ve özen gerektiren bir sürece çevrilir. Çünkü zararlı deterjanlarla yıkanan kıyafetler bebeklerin cildini tahriş eder ve hatta ciddi cilt sorunlarına yol açar.

Devamını oku...

Bıngıldak
Yeni doğan bebeklerin kafa kemikleri, normalden farklıdır. Henüz kafa kemikleri birbirleriyle kaynamamış olduğundan, aralarında açıklık mevcuttur ve bu açıklık bıngıldak olarak adlandırılır.

Devamını oku...

bebek emzirme

Emzirilmeye ne kadar erken başlanırsa, anne sütü o kadar erken gelir ve çok olur. Bu nedenle normal yoldan doğum yapan anneler henüz doğum masasından kalkmadan bebeklerini emzirmeye aşlamalıdırlar.

Devamını oku...

bigdata kurtarma

Hafta Hafta Gebelik

ünlülerin güzellik sırları

tüp bebek uygulamaları

En meşhur diyetler

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top